czwartek, 19 lipca 2007

Zagrożenie aborcją eugeniczną w Wielkiej Brytanii

Jak opisuje Sunday Times, dzieci w Wielkiej Brytanii, są abortowane w późnej ciąży z powodu tak drobnych defektów jak wady stóp (szpotawość itp.) czy nadliczbowe palce. Zgodnie z informacjami otrzymanymi od Biura Narodowej Statystyki w Wielkiej Brytanii za okres od 1996 do 2004 - więcej jak 20 dzieci zostało abortowanych po 20 tygodniu ciąży ponieważ stwierdzono, że mają szpotawość - dolegliwość, którą można skorygować chirurgicznie, lub fizjoterapeutycznie. Ponad 4 zdrowych dzieci było abortowanych w późnym okresie ciąży, ponieważ miały zrośnięte palce rąk albo palce nadmiarowe - obydwa te przypadki można było łatwo poprawić przez drobny zabieg.

Kolejne przypadki to dziecko abortowane w 6 miesiącu ciąży z powodu niedostatecznego rozwoju stopy i dziecko abortowane w 7 miesiącu ponieważ odkryto, że miało rozszczepione podniebienie.

Brytyjskie prawo dopuszczające przerywanie ciąży zawierające sporny zapis pozwalający przerwać ciążę aż do czasu porodu (jeżeli dziecko ma "poważne upośledzenie"), miało na celu ochronić kobiety od psychologicznego urazu rodzenia dziecka, które najprawdopodobniej niedługo umrze . Coraz częściej ten zapis jest wykorzystywany do zakończenia życia dzieci, które nie mają żadnych znaczących zaburzeń ale, które są oceniane przez rodziców i lekarzy jako niedoskonałe.

Jak relacjonuje brytyjski Telegraph, łatwy dostęp do przerywania ciąży został ukazany wraz z dramatycznym wzrostem przypadków aborcji, wbrew twierdzeniom jej zwolenników, że większość aborcji jest dokonywana z powodu ciąży "kryzysowej". BPAS, dawniej znany jak Brytyjski Serwis Poradnictwa Ciążowego, donosi, że ilość kobiet przerywających ciążę za pomocą preparatu Mifeprex (nazwa handlowa RU-486) podwoiła się w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

W roku 2005 - 10,000 kobiet użyło tego niebezpiecznego środka w celu pozbawienia życia swoich dzieci. Środek ten jest przyjmowany w granicach pierwszych 9 tygodni ciąży w celu spowodowania chemicznej aborcji. Procedura jest wysoce kontrowersyjna, przyczyniła się do śmierci conajmniej 12 kobiet w Europie i Ameryce Północnej. Silne krwawienie, niekompletne poronienie i masywne septyczne zakażenia to niektóre spośród wielu efektów ubocznych tego medykamentu.

Zobacz podobne relacje LifeSiteNews:

Firma produkująca pigułkę aborcyjną RU-486 przyznaje się do śmierci pięciu kobiet

Szwedka zmarła wskutek zażycia pigułki RU-486

Wszystko co powinnaś wiedzieć o RU-486


Źródło: LifeSiteNews.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life