piątek, 14 września 2007

Margaret Sanger

Dziś mija 128 rocznica urodzin Margaret Higgins Sanger (ur.14.09.1879-zm.06.09.1966) - fundatorki organizacji International Planned Parenthood Federation (IPPF;Międzynarodowa Federacja Planowanego Rodzicielstwa).

Była ona skromną pielęgniarką i asystentką socjalną z Nowego Jorku początków XX wieku i doby wielkiego kryzysu. Nie mogła przyglądać się spokojnie losom swych ubogich podopiecznych, które praktycznie przez cały czas były w ciąży lub połogu i nie mogły wykarmić coraz liczniejszego potomstwa. Z myślą o nich założyła więc pierwsze centrum planowania rodziny. Była kobietą "wyzwoloną", która miała kilku mężów. Jej sloganem było: "Więcej dzieci u ludzi silnych a mniej u debili". Główną jej ideą była ścisła kontrola urodzeń w rodzinach biednych, chorych, a szczególnie katolickich imigrantów. Liga Kontroli Urodzeń, założona przez Margaret Sanger, opublikowała wiele dokumentów na temat konieczności zachowania czystości rasy białej. Kiedy powstawała Liga, przeciętna rodzina protestancka była duża, posiadała często 7-8 dzieci. Pani Margaret Sanger marzyła o wynalezieniu pigułki, która by "wyzwoliła seks" i pozwoliła na kontrolę urodzeń u ludzi biednych i niepożądanych. Liga ta była finansowana przez Rockefellera, Forda i innych potentatów finansowych. Szybko spostrzeżono, że należało wprowadzić kontrolę urodzeń także w krajach pochodzenia emigrantów, szczególnie w Ameryce Łacińskiej.

Pani Margaret Sanger była obdarzana, z wzajemnością, szacunkiem przez Adolfa Hitlera. Jeden z jej przyjaciół, który był jej prawą ręką, przebywał wielokrotnie w Niemczech i udzielał rad Goebbelsowi. Inny jej współpracownik był uważany za bardzo pożytecznego przez Stalina i był jedynym Amerykaninem przebywającym wówczas na Kremlu. Miała także powiązania z Ku-Klux-Klanem.

Po II Wojnie Światowej jej idee przestały być modne. Eugenizm poniósł porażkę. Na jakiś czas pani Sanger zamilkła. W 1952 roku, gdy zapomniano już o Hitlerze, ona i pan Rockefeller odnowili swoją aktywność podczas spotkania w Bombaju pod nazwą IPPF. Były to te same działania pod inną nazwą. Zorganizowano wielką kampanię, krzycząc, że światu grozi przeludnienie i propagując teorię maltuzjańską. Przekupiono nawet jednego z wielkich profesorów, aby napisał książkę o "bombie" demograficznej. Książka ta ukazała się w 1964 roku. Zapowiadała ona wielki głód światowy, który miał nastąpić w 1984 roku. Setki tysięcy rodzin miało umrzeć z głodu. organizacji promującej zabijanie nienarodzonych dzieci na całym świecie. Była znana ze swych rasistowskich poglądów i kontaktów z III Rzeszą, między innymi zaprosiła do USA Eugena Fishera, doradcę Hitlera w sprawach "higieny rasowej". Uważała, że słabi, chorzy i inni powinni być eliminowani ze społeczeństwa, że poprzez prenatalne ludobójstwo trzeba ograniczać liczbę ludzi. Optowała za przymusową sterylizacją osób uznawanych za niepełnowartościowych i proponowała trzymanie ich w specjalnych obozach pracy.
Margaret Sanger uchodzi za ideologa "rewolucji seksualnej". Lansowała pogląd, że wszyscy mamy prawo do maksymalnej przyjemności indywidualnej, a zatem powinniśmy się opowiadać za wolną miłością. Jeżeli rację istnienia wyraża użycie, a rodzina nam w tym przeszkadza, gdyż oznacza odpowiedzialność i obowiązki, to występujmy przeciwko rodzinie i macierzyństwu. Dziecko bowiem jest agresorem, ryzykiem, które należy usunąć, zabić, jeżeli psuje radość przyjemności. To Margaret Sanger jako pierwsza wprowadziła takie pojęcia jak "planowanie rodziny", "dziecko chciane" czy "kobieta ma prawo do swego brzucha".

„Naszym celem jest nieograniczona przyjemność seksualna, bez obciążenia niepożądanymi dziećmi". Credo praw kobiety, według Sanger: „Żyć... kochać... leniuchować... być samotną matką... tworzyć... niszczyć". „Łoże małżeńskie to najbardziej degenerujący czynnik porządku społecznego". „Najbardziej wspaniałomyślną rzeczą, jaką rodzina może uczynić jednemu z dzieci, to je zabić". Margaret Sanger (wydawca). The Woman Rebel, tom I, nr 1. Przedrukowane w: Woman and the New Race, Nowy Jork: Brentanos Publishers, 192243

Dziś idee Sanger są nadal żywe. IPPF stał się promotorem przemysłu aborcyjnego na całym świecie i zarabia ogromne pieniądze na zabijaniu niewinnych dzieci oraz krzywdzie wielu kobiet i ich rodzin. W Polsce organizacją związaną z IPPF jest Federacja Na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, której przewodniczącą jest Wanda Nowicka.

Przeczytaj:

Źródła ideologii aborcyjnej

2 komentarze:

  1. Czytałam o tej kobiecie już kiedyś, w książce "Śmierć Zachodu" i muszę przyznać, że jedno mnie przeraża - że tak wielu ludzi zgadza się z tą nienormalną ideologią, jakiej twórczynią jest pani Sanger.

    OdpowiedzUsuń
  2. Słyszłam o niej w filmie o eugenice. To szokujące że wspłczesne ruchy feministyczne czy nawet zwykłe kobiety bardzo często odwołują sie do jej idei nie znając całosci jej poglądów nie wiedząc jak chore były.

    OdpowiedzUsuń

© puls pro-life