środa, 26 września 2007

Największa pikieta pro-life w historii USA

Waszyngton, 25 września 2007 (LifeSiteNews.com)

"Dziś, ludzie wiary i sumienia z więcej niż 80 miast w 33 stanach zaczynają największą w historii Ameryki spontaniczną mobilizację mającą na celu opowiedzenie się za pełną ochroną życia ludzkiego - kampanię 40 Dni dla Życia", powiedział David Bereit, jej koordynator.


40 Dni dla Życia jest intensywną kampanią pro-life, która przy klinikach aborcyjnych skupia na 40 dniach pokojowego czuwania, modlitwy i postu, oraz edukacyjnej pomocy potrzebującym. Czas 40 dni jest wzorowany na biblijnym przykładzie historii kiedy Bóg doprowadził do przemiany świata w 40 dni.

"Fenomen 40 Dni jest jedynym w swoim rodzaju, ponieważ w tym przedziale czasowym, ludzie będący za pełną ochroną życia w całym kraju mogą przyłączyć się do wspólnej modlitwy i działania na rzecz zakończenia tragedii jaką jest aborcja", powiedział Bereit . "Owoce kampanii już stają się oczywiste i chętnie zobaczymy jakie jeszcze zmiany Bóg spowoduje w tym kraju w ciągu następnych 40 dni" dodał.

Uczestnicy kampanii już doświadczyli wielkiego zwycięstwa w mieście Aurora w stanie Illinois, gdzie sędzia federalny zaledwie w zeszłym tygodniu wydał postanowienie o zamknięciu całkiem nowego, wartego 7,5 mln dolarów obiektu, w którym miało się mieścić największe w USA centrum aborcyjne - do czasu zakończenia śledztwa w sprawie rzekomo podstępnego sposobu uzyskania od miasta pozwolenia na budowę.

"W całym kraju, akcja 40 Dni dla Życia odniosła sprawdzone rezultaty dotyczące ratowania życia w każdym mieście, w jakim to było prowadzone" powiedział Bereit. "Zwycięstwo w Aurora jest właśnie jednym z przykładów jak pełni wiary ludzie potrafią wspólnie działać. W poprzedniej kampanii, College Station, Teksas doświadczyły 28 procentowego spadku ilości lokalnych przypadków aborcji; Houston zobaczyło, jak klinika aborcyjna została zamknięta po ponad 20 latach działalności; w Green Bay przybyło ponad 700 nowych wolontariuszy do działań pro-life; a Dallas zgromadziło 89 kościołów razem w historycznym manifeście jedności.

"Kampania 40 Dni dla Życia jest kampanią wiary i ta wierność naprawdę przygotowuje ten kraj do początku końca aborcji " powiedział Bereit.

Więcej o kampanii 40 Dni dla Życia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life