środa, 31 października 2007

Badania wykazują powiązanie aborcji z porodem przedwczesnym i MPD

Vancouver, USA, 26 październik 2007 (LifeSiteNews.com)

Artykuł jaki pojawił się w październikowym wydaniu czasopisma Reproductive Medicine informuje, że blisko 32 procent z bardzo przedwczesnych urodzeń w USA (przed 32 tygodniem ciąży), jest skutkiem wcześniejszego przerwania ciąży. Na podstawie tych informacji, połączonych z poprzednimi badaniami związku pomiędzy niską masą urodzeniową dzieci i mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD), szacuje się, że 1.096 dzieci cierpi na MPD, ponieważ ich matki przedtem przerwały ciążę.

Dane z roku 2002 obejmowały 4.021.726 urodzeń, 4.021.726 przedwcześnie urodzonych dzieci oraz 72.751 dzieci urodzonych przedwcześnie przed 32 tygodniem ciąży.

Autorzy badania wraz z Koalicją na Rzecz Redukcji Porodów Przedwczesnych (Reduce Preterm Risk Coalition) z Vancouver, to: Dr Byron Calhoun - profesor położnictwa i ginekologii z Uniwersytetu Western Virginia, Dr. Elizabeth Shadigian,położnik- ginekolog z Uniwersytetu Michigan i Brent Rooney dyrektor naukowy. Wywnioskowali, że uprzednio dokonane przerwanie ciąży naznaczone jest znacznym czynnikiem ryzyka przedwczesnych narodzin i porażenia mózgowego w kolejnej ciąży.

Badania popierają poprzednie orzeczenia wydane w 2006 przez Dr Richarda E. Behrmana z Instytutu Medycyny na Uniwersytecie Stanford gdzie stwierdzono, że "wcześniejsze przerwanie ciąży w I trymestrze” jest "stałym medycznym czynnikiem ryzyka powiązanym z porodem przedwczesnym”.

Dzieci urodzone przed 32 tygodniem ciąży częściej cierpią z powodu problemów medycznych wliczając w to porażenie mózgowe, ociężałość umysłową, autyzm, padaczkę, ślepotę, głuchotę, upośledzenie rozwoju płuc i poważne infekcje.

Ocena łączy badanie 58.717 noworodków z masą urodzeniową poniżej 1500 gramów, z których większość była urodzona przed 32 tygodniem ciąży. Calhoun oszacował, że około 31.5 % dzieci rodzi się z bardzo niską masą urodzeniową z powodu wcześniej wywoływanych u matki poronień.

Około 7.7 % dzieci z bardzo niską wagą urodzeniową cierpią na MPD, ostatecznie 1.096 przypadków MPD jest bezpośrednio związanych z wcześniejszym przebyciem przez matkę aborcji.

Artykuł ponadto oszacował bezpośredni koszt systemu ochrony zdrowia dzieci przedwcześnie urodzonych z powodu wcześniej dokonanej u matki aborcji na $1.2 miliardów dolarów amerykańskich w roku 2002. Ta ocena nie obejmowała długoterminowych kosztów medycznych rozciągniętych często na całe życie i utraconego dochodu.

Artykuł widnieje w indekcie czasopisma jako:Cost Consequences of Induced Abortion as an Attributable Risk for Preterm Birth and Impact on Informed ConsentB. C. Calhoun, E. Shadigian and B. Rooney


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life