środa, 31 października 2007

Granice wolności w wydaniu szwedzkim


Ogromne kontrowersje wywołał w Szwecji plakat, promujący tradycyjną rodzinę. Umieszczono na nim wielkie czerwone serce przebite strzałą, nad nim napis: "Zachowaj małżeństwo", pod nim: "Mama, tata i dziecko". Pojawienie się takich billboardów na sztokholmskich stacjach metra i w autobusach, wywołało falę protestów ze strony m.in. Krajowego Związku Równouprawnienia Seksualnego (KRZ), Partii Zielonych i Rzecznika ds.dyskryminacji na tle orientacji seksualnej.
"Nie chcę oglądać tego homofobicznego i konserwatywnego przesłania w miejscu publicznym! "– oburza się wiceprzewodniczący KRZ Felix König.
Akcja billboardowa jest częścią akcji prowadzonej przez Szwedzką Wspólnotę Ewangeliczną Bevara Aktenskapet. Ma być ona protestem przeciwko przygotowanej ustawie o małżeństwach par homoseksualnych.

Jak donosi dziennik "Rzeczpospolita":
"Przeciwnicy kampanii wystosowali petycję – podpisało się pod nią 3 tys. osób – w której domagają się zdjęcia billboardów. Wzywają również do zrywania plakatów na własną rękę.Strona internetowa akcji została zablokowana przez hakerów, a jej organizatorzy, nazwani „faszystami”, spotykają się z pogróżkami.– Niestety, granice wolności wypowiedzi w naszym społeczeństwie niebezpiecznie się kurczą – powiedział „Rz” Lukas Berggren ze Szwedzkiej Wspólnoty Ewangelicznej. Podkreśla on jednak, że kampania spotkała się również z ogromnym poparciem.
Pod apelem, by tradycyjna formuła małżeństwa nie ulegała zmianie, podpisało się już blisko 56 tysięcy osób. Wśród nich Anna Maria Corazza, żona ministra spraw zagranicznych Carla Bildta, i znany bokser Paolo Roberto."

(źródło:dziennik "Rzeczpospolita" z dnia 27-28 października 2007)

1 komentarz:

  1. Homofobiczne przesłanie?? Co się na tym świacie dzieje...

    OdpowiedzUsuń

© puls pro-life