wtorek, 4 grudnia 2007

Pigułka "po" dla brytyjskich dwunastolatek

Brytyjskie dziewczęta w wieku 12 lat będą mogły kupić w aptece "pigułkę po" (morning after pill - MAP) bez wiedzy swoich rodziców. Raport podaje, że ten silny środek jest dostępny dla dziewczynek w aptekach należących do sieci sklepów prawie na całym terenie Wielkiej Brytanii.

To pokazuje jak coraz łatwiej uzyskać tabletkę, która ledwie została przetestowana u dziewcząt poniżej 15 roku życia i była wcześniej dostępna tylko na receptę.

Na bazie kontrowersyjnego planu rządowego, który ma na celu zmniejszenie ilości ciąż u nastolatków, przed zakupem nieletni proszeni są o odpowiedzenie na kilka podstawowych pytań w krótkiej konsultacji z aptekarzem.
Aptekarze zgodnie z prawem mogą sprzedać pigułkę (MAP) dla osoby poniżej 16 roku życia według wytycznych NHS (odpowiednik NFZ), jeśli uznają, że młoda osoba potrafi zrozumieć w pełni wskazania do zastosowania środka oraz zachęcają ich do rozmowy z rodzicami

Anglia i Walia mają najwyższą ilość nastoletnich ciąż w Europie. Największy niedawny wzrost był wśród dziewcząt poniżej 16 roku życia - 7.917 takich ciąż w roku 2005. Wśród dziewcząt poniżej 18 roku życia było 39.683.

Artykuł: Girl as young as 12 are given the morning-after pill - without parents' knowledge DailyMail 03.12.2007


Zobacz też: Wczesnoporonna pigułka "ranek-po" powinna być zabroniona"


2 komentarze:

  1. Przepraszam bardzo, ale po co 12-latkom pigułka?

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie, po co...

    OdpowiedzUsuń

© puls pro-life