piątek, 28 grudnia 2007

Święto Młodzianków Męczenników

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zachęca do uroczystej celebracji Święta Młodzianków Męczenników przypadającego w dniu 28 grudnia (piątek).

Pamięć o mordzie dokonanym przez króla Heroda przypomina o wielkim problemie współczesnego świata – braku szacunku dla ludzkiego życia, którego przejawami są aborcja, stosowanie środków poronnych czy eutanazja. Święto to jest szczególną okazją do modlitwy ekspiacyjnej i zadośćuczynienia za występki przeciw ludzkiemu życiu a także podziękowania za wyjątkowy dar, jakim jest życie nasze i naszych bliźnich.

Podobnie jak w latach ubiegłych w wielu miejscach w Polsce w tym dniu odprawiane będą uroczyste Msze święte w intencji poszanowania ludzkiego życia, podczas których wiele osób podejmie przyrzeczenie duchowej adopcji dzieci poczętych. Po Mszach świętych wyruszą procesje ze świecami w obronie życia. Gorąco prosimy i apelujemy o:

- zaangażowanie się w te lokalne inicjatywy tam gdzie tradycja obchodów tego Święta już istnieje,

- inspirowanie i organizowanie obchodów tego święta tam, gdzie tradycji takiej jeszcze ni ma,

- upowszechnienie i rozwijanie tej wyjątkowej tradycji poprzez środki masowego przekazu.

Jesteśmy przekonani, że wysiłek włożony w nadanie właściwego wymiaru temu Świętu przyczyni się do wzrostu poszanowania ludzkiego życia od momentu poczęcia i będzie konkretnym wkładem w budowie cywilizacji życia w naszej Ojczyźnie.

W imieniu Zarządu Federacji

Paweł Wosicki – prezes

Antoni Szymański – wiceprezes

Antoni Zięba – wiceprezes

Anna Dyndul - sekretarz


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life