czwartek, 24 stycznia 2008

Handel środkami poronnymi przez internet

Strony internetowe, holenderska i duńska, dostępne w języku polskim, pośredniczą w dostarczaniu Polakom środków do farmakologicznej aborcji – informuje „Nasz Dziennik”. Sprawę badają prokuratura i policja.

Jak podaje „NDz”, poza forami dyskusyjnymi w internecie funkcjonują także portale oferujące wszelkie informacje na temat możliwości dokonania aborcji przy pomocy niedopuszczonej do obrotu w Polsce RU-486 oraz misoprostolu. Koszt "usługi" - 70 euro.

Dziennik opisuje jedną ze stron internetowych oferujących kobiecie „pomoc” w zamordowaniu swego dziecka. "Czy jesteś w niechcianej ciąży? Kliknij tutaj. Serwis ten wspiera kobiety na całym świecie w uzyskiwaniu dostępu do bezpiecznej medycznej aborcji". Przezornie umieszczono też klauzulę: "Jeżeli znajdujesz się w miejscu publicznym, kliknij tutaj na stronę dyskretnie zaprojektowaną". „Strona pełni wyłącznie funkcję referencyjną (pośredniczącą), która polega na przekazaniu Twoich informacji oraz prośby o aborcję medyczną do uprawnionego lekarza. Lekarz może zapewnić aborcję po konsultacji, która odbywa się on-line. Aby umożliwić lekarzowi decyzję o zezwoleniu na aborcję bez ryzyka, bardzo ważne jest, abyś podała prawdziwe i pełne informacje. Pominięcie jakichkolwiek wymaganych informacji może zaszkodzić Twojemu zdrowiu".

Serwis propaguje aborcję farmakologiczną jako "łatwą, bezpieczną i skuteczną". Zalecane medykamenty mogą bez chirurgicznej interwencji spowodować śmierć dziecka do 9. tygodnia życia płodowego. „Nasz Dziennik” przypomina, że na tym etapie rozwoju płodowego bije już serce i pracuje mózg, podstawowe narządy są już rozwinięte. Na odpowiedzialność kobiety można w ostateczności - wprawdzie z dużym ryzykiem, ale się to zdarza – „usuwać także starszą ciążę" (nawet do 15. tygodnia!).

Według autorów serwisu, "najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny" rodzaj aborcji wymaga użycia dwóch środków: mifepristonu (znanego także jako RU-486, RU, Mifeprex, tabletka aborcyjna lub Mifegyne) oraz misoprostolu (Cytotec, Arthrotec, Oxaprost, Cyprostol, Cyprostoll lub Misotrol) – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Artykuł: Handel środkami poronnymi w internecie

Zobacz też: Pestycydy ludzkie tanio kupię

Wszystko co powinnaś wiedzieć o RU-486


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life