poniedziałek, 10 marca 2008

Moratorium na wykonywanie aborcji

Moratorium to od łacińskiego moratorius -"zwlekający". W słownictwie prawniczym mówimy o moratorium w kontekście kary śmierci i jest to zawieszenie orzekania i wykonywania kary śmierci.

Można się zastanawiać czego dotyczy moratorium na wykonywanie aborcji? Wszak dziecko w łonie matki nie jest bandytą, ale niewinną osobą. Moratorium na wykonywanie aborcji zaproponował włoski publicysta
Giuliano Ferrara i tym samym rozpoczął międzynarodową akcję, która ma skłonić ONZ do wydania moratorium na zabiegi przerywania ciąży.

Ferrara – na łamach kierowanego przez siebie dziennika „Il Foglio” – argumentuje, że skoro ONZ wydały rezolucję domagającą się moratorium na wykonywanie kary śmierci, powinny wykonać następny krok i po raz kolejny opowiedzieć się "za życiem", w tym wypadku niewinnych dzieci skazanych na śmierć przed urodzeniem.

Inicjatywę tą poparła Stolica Apostolska, włączając się tym samym w ogólnonarodową dyskusję o aborcji.

Pomysł poparcia moratorium podchwyciły inne kraje, bo jest to ogromna szansa na sprowokowanie ludzi do chwili refleksji nad początkiem ludzkiego życia, nad aborcją i nad tym do czego zmierza ludzkość. Choć są tacy, którzy z góry przepowiadają niepowodzenie tej akcji, wiele zależy właśnie od nas - zwykłych ludzi, którzy odważnie stają w obronie tych, którzy bronić się nie mogą. To, jaki będzie świat i jak wiele istnień ludzkich uda się uratować - zależy przede wszystkim od Ciebie. Od Twojej postawy, Twojego świadectwa i odwagi wyrażania poglądów.

Zachęcam do wyrażenia swojej opinii poprzez poparcie Światowego Moratorium na wykonywanie aborcji, poprzez podpisanie i wysłanie swojego głosu do Pana Prezydenta i Pana Premiera. Nie można milczeć kiedy giną niewinni ludzie - przyszli lekarze, wynalazcy, naukowcy, geniusze...


Tekst apelu PFROŻ


Wzór karty podpisu do wydruku
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life