piątek, 4 kwietnia 2008

Kolejny skandaliczny wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości

Jak podaje LifeSiteNews.com, najwyższy Sąd Unii Europejskiej w Luksemburgu ogłosił, że firmy ubezpieczeniowe nie mogą dyskryminować związków homoseksualnych jeśli chodzi o przyznawanie tzw. „emerytur wdowich” lecz powinny uznawać je na równi z naturalnymi małżeństwami. Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) wydał wyrok popierający roszczenia niemieckiego homoseksualisty Tadao Maruko, który ubiegał się o 6400 euro renty swojego zmarłego partnera od firmy ubezpieczeniowej i otrzymał od tej firmy negatywną odpowiedź.

W Niemczech pary homoseksualne mogą legalnie zarejestrować swój związek i otrzymać takie korzyści jak wspólne ubezpieczenie zdrowotne, dziedziczenie, a także limitowane prawa adopcyjne, jednakże do tej pory nie dotyczyło to wspólnych korzyści podatkowych. ETS stwierdził, że odmowa takich korzyści dla zarejestrowanych związków homoseksualnych jest bezpośrednią dyskryminacja związaną z orientacją seksualna (sic!).

Tadao Maruko podał do sądu niemiecka firmę ubezpieczeniowa Versorgungswerk der Deutschen Bühnen, a Bawarski Sąd w Monachium odesłał sprawę do Trybunału Sprawiedliwości. Firma ta odpowiedziała, iż takie korzyści jak „wdowia emerytura” należą się jedynie małżeństwom.

Wyrok ten popiera istniejący trend w prawie Europejskim stwierdzającym, że nie powinno być żadnych różnic pomiędzy małżeństwami, a zalegalizowanymi związkami homoseksualnymi.

Obrońcy naturalnego modelu rodziny stwierdzili, że zmiany w prawie początkowo chrześcijańskiego Zachodu są nieuniknionym następstwem niemal powszechnej liberalizacji rozwodów i praw aborcyjnych mających miejsce na Zachodzie od początków lat 60. i 70.

Zobacz też: Przywileje małżeńskie dla homoseksualistów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life