czwartek, 10 kwietnia 2008

Pierwszy rok legalnej aborcji w Meksyku: 6400 legalnych aborcji, 22 poważne okaleczenia, 8 zmarłych kobiet

Jak opisuje LifeSiteNews.com , Jorge Serrano Limon, przewodniczący Meksykańskiego Narodowego Komitetu Pro-life "Provida", powiedział prasie regionalnej 4 kwietnia 2008, że ma informacje dowodzące ośmiu nowych przypadków śmierci kobiet wskutek legalnych aborcji, zgodnie z raportem Spero News. "Mamy informacje, daty, i szpitale gdzie kobiety zmarły; władze tylko wspominają niepełnoletnią dziewczynę, która zmarła w Balbuena Hospital" powiedziało Limon. Dziewczyna, o której wspomniał Limon to 15-letnia Vianney "N," która zmarła w Balbuena Hospital z powodu krwotoku do którego doszło podczas wysysania dziecka z macicy przy przerwaniu ciąży metodą aspiracji próżniowej. Przerwanie ciąży było legalną aborcją ale wskutek kilku wykroczeń wobec przepisów i niedbalstwa lekarzy spowodowało jej śmierć.

Według Serrano Limon, od maja 2007 roku jego organizacja uratowała 3.100 dzieci od aborcji. Limon przekazuje biskupom co trzy miesiące najnowsze statystyki. Zauważył również, że biskupi są oburzeni ogólną liczbą ogólna przerwań ciąży, które wykonano w ciągu niespełna roku, zgodnie z El Economista. Według Provida, 6 400 przerwań ciąży zostało wykonanych w Meksyku od czasu legalizacji przerwania ciąży w regionie federalnym w kwietniu 2007. Do tej pory zostały poważnie okaleczone 22 kobiety, a 8 zmarło w efekcie procedury przerwania ciąży.

Provida jest w grupie organizacji, które poprosiły meksykański Sąd Najwyższy o przeprowadzenie publicznych wysłuchań na temat legalizacji przerwania ciąży, czegoś, co jest aprobowane przez meksykański Sąd Najwyższy. Serrano Limon mówi, że przedstawi naukowe dowody przedstawicielom sprawiedliwości aby pokazać, że życie zaczyna od momentu zapłodnienia, zgodnie z meksykańską publikacją El Economista.

"Jesteśmy pewni, że członkowie Sądu Najwyższego będą trzymać się postanowień konstytucji, i błagamy i wzywamy ich aby nie pisali ideologicznych i stronniczych oświadczeń, wierzymy, że oni rozumieją, iż życie jest sprawą najwyższej wagi" powiedział Limon.


Źródło: LifeSiteNews.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life