środa, 23 kwietnia 2008

Szkoccy homoseksualiści walczą o prawo do oddawania krwi

Obrońcy praw homoseksualistów złożyli petycję do Szkockiego Parlamentu, w której sprzeciwiają się dyskryminacji. Członkowie organizacji LGBT (Lesbian, Gay, Bisexual and Transgender) Network uważają, że przepis zabraniający gejom oddawać krew jest bardzo krzywdzący i niesprawiedliwy – informuje serwis BBC.

W Wielkiej Brytanii, podobnie jak w innych krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, mężczyzna, który miał stosunek seksualny z innym mężczyzną nie może zostać krwiodawcą.

Rzecznik prasowy organizacji LGBT Network powiedział: „Przepis zabraniający homoseksualistom oddawać krew jest archaiczny i powstał w czasach, w których panowała powszechna opinia, że AIDS dotyka głównie gejów. Wiemy, że obecnie jest to dalekie od prawdy.” Obrońcy praw homoseksualistów podkreślają również, że nie istnieją żadne ograniczenia w stosunku do osób heteroseksualnych.

Przedstawiciele Scottish National Blood Transfusion Service powiedzieli, że ich obowiązkiem jest dopilnowanie, aby pacjenci dostali najbardziej bezpieczną krew z możliwych.

Dr Brian McClelland z Scottish National Blood Transfusion Service twierdzi, że 60% nosicieli wirusa HIV w Wielkiej Brytanii to homoseksualiści.


Źródło: BBC


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life