czwartek, 8 maja 2008

63. rocznica zakończenia II Wojny Światowej


Dziś obchodzimy 63. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. W wielu miastach Polski odbywają się stosowne uroczystości.
W dniu 7 maja 1945 roku Niemcy podpisali we Francji akt kapitulacyjny. Dzień później - 8 maja nastąpiło przerwanie działań wojennych. 9 maja - kilka minut po północy - powtórzono podpisanie bezwarunkowej kapitulacji w Berlinie - uczestniczyli w niej także dowódcy wojsk sowieckich - stąd w Związku Radzieckim i krajach bloku wschodniego obchodzono zakończenie wojny dzień później. II wojna światowa trwała 6 lat. Uczestniczyły w niej 72 państwa. Polska straciła 6 milionów obywateli.

Św. Maksymilian Maria Kolbe w 1938 roku stwierdził, że jeśli w Polsce nadal zabijane będą dzieci, wybuchnie wojna, a tuż przed swoją śmiercią przepowiedział, iż wojna w Polsce skończy się wtedy, gdy zginie tylu ludzi, ile w okresie międzywojennym zginęło dzieci nienarodzonych. Tak się faktycznie stało.

Potem Jan Paweł II powtarzał z bólem: "Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości". Tymczasem w Polsce po wojnie, po wprowadzeniu ustawy z 1956 roku, zginęło więcej dzieci, niż obecnie jest Polaków. I choć o tym się nie mówi, mimo wprowadzonych zmian w ustawodawstwie, zabijanie dzieci nienarodzonych w naszej Ojczyźnie trwa nadal.
Giną dzieci bardzo maleńkie (poprzez stosowanie środków wczesnoporonnych), ale giną też dzieci bardzo duże, nawet 30-tygodniowe (choć obecnie obowiązująca ustawa dopuszcza zabijanie dzieci do 22 tygodnia).

Polska nie będzie istnieć, jeżeli się nie nawróci, jeżeli nie będzie ekspiacji za dokonane zbrodnie i prawdziwej przemiany życia.


Źródło: Polskie Radio, Fundacja Nazaret

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life