poniedziałek, 5 maja 2008

Kolejna włoska matka poświęciła swoje życie dla dziecka

W ofierze porównywalnej do tej złożonej przez św. Joannę Berettę Mollę, włoska mama Paola Breda umarła 8 kwietnia 2008 po odrzuceniu potencjalnie ratującego jej życia leczenia raka, które mogło zaszkodzić dziecku w jej łonie.
U Bredy rozpoznano raka piersi gdy była w szóstym miesiącu ciąży z dzieckiem Nicolą, lecz odłożyła leczenie aż do urodzenia Nicoli. Podczas jej pogrzebu, Biskup Wenecji Vittorio Corrado Pizziolo nazwał Bredę ilustracją Ewangelii Jezusa Chrystusa, wzywającą do " oddania swojego życia swoje za życie brata".

"To co zrobił Jezus - Ewangelia , którą On żył dla nas – jest tym co widzimy w życiu naszej siostry," mówił Biskup wg włoskiej gazety Avvenire.

Ojciec Giuseppe Nadal powiedział Radio Vaticana, że Breda była rozczarowana, że ona i jej mąż Loris Amodei nie mogli mieć dzieci przez 10 lat małżeństwa.

Obydwoje dzieci Bredy pierwsza, Illaria i drugie dziecko, Nicola, przyniosły jej wiele matczynej radości, mówił duchowny. Ojciec Nadal opowiedział też o tym jak Breda ze łzami w oczach odwiedziła go podczas drugiej ciąży.

"′ Rozpoznano u mnie raka i lekarze sugerują, chemioterapię, która zaszkodziłaby dziecku, czego absolutnie nie chcę, ponieważ zawsze prosiłam o dar macierzyństwa" -mówiła Breda.

Św. Molla był mediolańską lekarką pediatryczną, u której w ciąży z czwartym dzieckiem wykryto włókniaka w macicy. Odmówiła przerwania ciąży i kompletnego wycięcia macicy, które prawdopodobnie uratowałoby jej życie.

Przed zabiegiem chirurgicznym by uratować swoje poczęte dziecko, św. Molla powiedziała lekarzom: "Jeżeli musicie wybrać między mną a dzieckiem, nie wahajcie się: wybierzcie dziecko - Nalegam na to. Ratujcie go".

Źródło: LifeSiteNews.com

Zobacz: Wybrały życie - artykuł o włoskich matkach, które oddały życie za swoje dzieci

Artykuły na temat św. Joanny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life