środa, 7 maja 2008

Wystawa "Wybierz życie" w Chełmie


Od dnia 5 maja 2008r. na ulicy Lwowskiej w Chełmie można obejrzeć wystawę "Wybierz życie" zorganizowaną przez pana Łukasza Wróbla. Będzie można oglądać ją przez dwa tygodnie, do dnia 18 maja.

Wystawa wywołuje kontrowersje - jej główny organizator był już czterokrotnie pozywany do sądu .
Oskarżyciele wnioskowali o uznanie Łukasza Wróbla winnym popełnienia wykroczenia polegającego na wywołaniu zgorszenia w miejscu publicznym. Wnioskowali również o zasądzenie grzywny.

Dotychczasowe cztery procesy spowodowane ekspozycją wystawy "Wybierz życie!" zakończyły się sukcesem organizatora. Sądy w Łodzi, Białymstoku, Lublinie i Opolu nie dopatrzyły się znamion czynu zabronionego w prezentowaniu wystawy w przestrzeni publicznej.

Temat aborcji powraca. Czeka nas kolejna debata spowodowana rezolucją Rady Europy i projektami ustawodawczymi partii lewicowych. Warto przypomnieć Polakom czym jest aborcja. Wszystkich zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt pod adresem: lukasz(AT)fundacjapro.org.pl

Można też pomóc wpłacając choćby drobną sumę na konto Fundacji PRO. Bez tego wsparcia trudno będzie zrealizować tak duże przedsięwzięcie.

Dla tych, którzy chcą wspomóc finansowo organizację kolejnej wystawy w Warszawie :

Wpłaty tytułujemy: "Wybierz życie" - Warszawa

Numer konta:
64 1050 1025 1000 0022 9341 5333 Fundacja Pro, ul. Foksal 18 lok. 102, 00-372 Warszawa


Źródło: Oficjalny serwis wystawy antyaborcyjnej "Wybierz życie"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life