środa, 4 czerwca 2008

Agata Mróz odeszła...

W dniu dzisiejszym w wieku 26 lat zmarła znana siatkarka Agata Mróz, złota medalistka Mistrzostw Europy. Była ona wielokrotną reprezentantką Polski w siatkówce. Agata cierpiała na przewlekłą chorobę – walczyła z białaczką. W maju przeszła we Wrocławiu operację przeszczepienia szpiku kości. Mimo ciężkiej choroby nie zrezygnowała z macierzyństwa i urodziła córeczkę, która obecnie ma 2 miesiące.
Oto co powiedział o Agacie jej mąż:

"Widocznie ktoś miał wobec niej inne plany. Jeszcze wczoraj o drugiej w nocy jechaliśmy po lek, który nie gwarantował wyleczenia ale dawał na to szansę. Zabrakło nam czasu, szpik jeszcze nie zaczął działać i Agata zmarła. Nie mamy do nikogo żalu, po prostu tak chyba miało być, Bóg wezwał ją do siebie, tam ma dla niej miejsce. Dziękuję ludziom, którzy pomogli nam w ostatnich chwilach kiedy było ciężko i Agatę trzeba było przewieźć na intensywną terapię. (..)"

"Pomagała nam cała rzesza ludzi z całej Polski, którzy chcieli oddać krew i granulocyty. Dziękuję również lekarzom, którzy zrobili bardzo dużo, jestem im wdzięczny. To on dali nam nadzieję na to, że wszystko będzie dobrze. Nasza córka Liliana ma 2 miesiące - Agata powtarzała, że nigdy by nie zamieniła tego dziecka na swoje zdrowie. Liliana była najwspanialszym, co ją spotkało, zostawiła po sobie coś niesamowitego. Wbrew temu co Agata przechodziła dziecko jest bardzo zdrowe i do końca życia będzie mi przypominało Agatę (..)"

Prezydent RP Lech Kaczyński postanowił odznaczyć Agatę Mróz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Niech spoczywa w pokoju...

Źródło: Dziennik.pl

Zobacz też:
Wygrała milość

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life