środa, 11 czerwca 2008

Polskie Planned Parenthood wywiera presję na 14-letnią dziewczynkę w ciąży


Polskie media huczą w sprawie 14-letniej dziewczyny, na którą wywierana jest presja o dokonanie aborcji ze strony najbardziej prominentnej polskiej działaczki aborcyjnej, Wandy Nowickiej z Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny - polskiego oddziału Planned Parenthood.

Dziewczyna, która pojawia się w mediach pod pseudonimem "Agata", zaszła w ciążę 3 miesiące temu ze swoim chłopakiem. Jednak, zamiast wsparcia dziewczyny, rodzina zwróciła się do Federacji aby uzyskać prawną zgodę na aborcję.

W chwili obecnej polskie prawo nie karze za aborcję, gdy ciąża jest wynikiem przestępstwa. W takich przypadkach aborcja jest dozwolona do 12 tygodnia ciąży. Przypadek Agaty został zakwalifikowany do aborcji, ponieważ dotyczy to kontaktów seksualnych w wieku poniżej 15 lat. Ona obecnie jest w 10. lub 11.tygodniu ciąży.

Chociaż zezwolenie było zagwarantowane przez Federację, dziewczyna poskarżyła się swojemu nauczycielowi, że nie chce pozbyć się dziecka. Szpitale w jej rodzinnym mieście odmówiły zabicia jej nienarodzonego dziecka, mówiąc, że dziewczyna wydawała się być pod presją swojej matki i działaczy proaborcyjnych.
Zaprzyjaźniony ksiądz i kilku działaczy pro-life zaoferowało wsparcie dla dziewczyny i dziecka.

Niemniej jednak, Agata została przeniesiona do warszawskiego szpitala (Od Red: Przyjaznego dziecku, który na swojej stronie internetowej ogłasza: Ciąża w szkole to nie problem), który zgodził się na dokonanie aborcji. Tam rozmawiała z psychologiem dziecięcym, który poprosił lekarzy, aby dali dziewczynie więcej czasu na zastanowienie się.
Pomimo tego, Agatę poinformowano aby przygotowała się do zabiegu w dniu następnym.

W tym samym czasie, dziewczyna podała sprzeczne informacje. W bezpośrednich rozmowach z przyjaciółmi oświadczała, że jest pod presją aby zgodzić się na aborcję. Innym razem powiedziała, że to ona chciała przerwać ciążę.

W międzyczasie grupy pro-life i grupy modlitewne zmobilizowały się, aby uchronić dziewczynę i jej dziecko od tragedii. Szpital otrzymał wiele emaili od pro-liferów z prośbami, aby nie zmuszać dziewczyny do aborcji. Ponadto, jeden z działaczy pro-life złożył oficjalne doniesienie na policję oskarżając działaczkę proaborcyjną Wandę Nowicką o stosowanie presji psychicznej wobec nastolatki aby poddała się zabiegowi przerwania ciąży. Policja rozpoczęła dochodzenie a media nagłośniły tą historię.

Sąd w rodzinnym mieście dziewczyny wydał nakaz, aby umieścić ją w pogotowiu opiekuńczym, gdzie nie będzie nagabywana przez zwolenników aborcji.

Mariusz Dzierżawski z warszawskiej Fundacji Pro powiedział, że ten przypadek, pokazuje jaką cenę za rewolucję seksualną płacą młodzi ludzie, doświadczając z jej powodu łańcucha tragedii w swoim życiu.
"Edukatorzy seksualni zachęcają dzieci do podejmowania " bezpiecznego seksu ". Kiedy dzieci zachodzą w ciążę jako rezultat tego seksu, oferuje się im " bezpieczną aborcję ". To jest sposób na niszczenie życia dzieci przed urodzeniem i dzieci, które przedwcześnie stają się rodzicami, " powiedział Dzierżawski.

Działacz pro-life Jacek Sapa skomentował:: "Nadszedł czas, aby przełamać społeczne tabu i rozpocząć rozmowy na temat przymusowej aborcji. Większość aborcji jest wymuszanych na kobietach przez nieodpowiedzialnych partnerów, rodziców i działaczy aborcyjnych. Jeśli jesteśmy świadkami przymusu do aborcji, musimy działać. Czasami prosty gest poparcia i zrozumienia wystarczy aby ocalić matkę i dziecko od tragedii aborcji. "

Agata jest teraz bezpieczna a propozycje wsparcia spływają z całej Polski. Jednakże zwolennicy aborcji nie szczędzą wysiłków, aby przekonać dziewczynę, do zmiany zdania w sprawie aborcji. Podobno są przygotowani do tego aby zorganizować dla dziewczyny wyjazd i umożliwienie dokonania aborcji poza Polską.

Główny proaborcyjny polski dziennik "Gazeta Wyborcza", wspomógł polską filię Planned Parenthood jak tylko mógł, pisząc, że dziewczyna była zgwałcona i chciała aborcji, ale została zastraszona przez działaczy pro-life, którzy "urządzili jej piekło". Ta błędna informacja została podchwycona przez polityków lewicowych z partii postkomunistycznej , którzy próbowali zdobyć poparcie dla legalizacji aborcji.

Działaczka na rzecz praw kobiet będąca „za życiem” Inga Kałużyńska powiedziała, że ten przypadek uwypukla również luki w polskim prawie dopuszczającym aborcję, które nie karze za aborcję w przypadku gwałtu. "Dlaczego zakładamy, że aborcja jest rozwiązaniem dla kobiety w ciąży w sytuacji kryzysowej? Aborcja jest zawsze przeciw kobiecie," powiedziała. "Ofiara gwałtu zasługuje na naszą pomoc, wsparcie i opiekę, a nie dostarczanie kolejnej traumy. Poza tym, za gwałt powinien zapłacić kryminalista, który tego dokonał a nie kobieta i jej niewinne dziecko. Umożliwienie zabicia dziecka, które się poczęło wskutek gwałtu jest aktem największej dyskryminacji ze względu na osoby rodziców, " powiedziała Kałużyńska. Polscy obrońcy życia, w szczególności kapłan zaangażowany w sprawę, podlegają nieustannym atakom, otrzymując nienawistne maile i groźby śmierci.

Ta sprawa jest postrzegana jako najnowszy przykład ze schematu często wykorzystywanego przez zwolenników aborcji aby w krajach chroniących życie doprowadzić do pełnej legalizacji zabijania dzieci przed narodzeniem.

Schemat ten obejmuje poszukiwanie najmłodszej dziewczynki w ciąży, najlepiej ofiary gwałtu i wykorzystania jej jako sztandarowego przykładu w celu legalizacji aborcji. Podobne kampanie były organizowane przez grupy proaborcyjne w Nikaragui i Kolumbii.


Aby wyrazić swoją opinię w tej sprawie proszę kontaktować się:

Minister Zdrowia RP
Ewa Kopacz
Numer telefonu: (+48 prefix 22) 831 23 24
Fax: (+48 prefix 22) 634 92 13
email: kancelaria@mz.gov.pl


Ambasada Polski w USA

The Embassy of The Republic of Poland in Washington DC 2640 16-th Street,

Washington DC 20009
phone: (202) 234-3800 ext.2140
Email: polemb.info@earthlink.net


Ambasada Polski w Kanadzie

Embassy of the Republic of Poland in Canada 443 Daly Avenue
Ottawa, Ontario K1N 6H3

Tel. (613) 789-0468

Fax. (613) 789-1218

Email: ottawa@ottawa.polemb.net

Ambasada Polski w Wielkiej Brytanii
Polish Embassy in the UK
47 Portland Place 47 Portland Place
Londyn W1B 1JH Londyn W1B 1JH
Tel.: 0 044 870 774 2700 Fax: 0 044 207 291 35 75 lub 0 044 207 291 35 76

E-mail: polishembassy@polishembassy.org.uk


Źródło: LifeSiteNews.com 10.06.2008

Zobacz też: Rada Europy wezwie do legalizacji aborcjiw Polsce ?


1 komentarz:

  1. :) Nie piszą nic o Forum Frondy i Kontruderzeniu? :)) "Kokodżambo" i do przodu!

    OdpowiedzUsuń

© puls pro-life