piątek, 6 czerwca 2008

Zdrowie od pierwszych chwil - bezpłatne badania dla mam


W maju ruszył Ogólnopolski Program Edukacyjny "ZDROWIE OD PIERWSZYCH CHWIL". Celem kampanii jest propagowanie odpowiedzialnego podejścia do rodzicielstwa.

ZDROWIE OD PIERWSZYCH CHWIL to program, który edukuje kobiety w ciąży i młode mamy w zakresie zdrowego stylu życia, właściwych nawyków żywieniowych i korzyści wynikających z diagnostyki zdrowotnej w tak szczególnym dla nich okresie. Częścią programu jest ogólnopolska akcja bezpłatnych badań USG.
Nasza Mobilna Klinika, czyli profesjonalnie centrum diagnostyczne, odwiedzi 10 miast. Zachęcamy do skorzystania z wizyty, nieodpłatnego badania nowoczesnym, trójwymiarowym aparatem USG 4D i konsultacji dietetyka i położnej. Skierowany do najmłodszych rodziców program "Zdrowie od pierwszych chwil" ma pogłębić ich wiedzę na temat zdrowego stylu życia, odżywiania i profilaktyki zdrowotnej w czasie ciąży.
Przeprowadzone na potrzeby programu badania społeczne ujawniły, że wiedza ta nie jest wystarczająca.
Respondenci pytani o zasady dbałości o zdrowie podczas ciąży masowo wskazali co prawda konieczność dobrego odżywiania i unikania używek - odpowiednio 75 i 60 proc., ale konieczność regularnych wizyt u lekarza widzi zaledwie 8 proc.
Natomiast lekarze z oddziałów położniczych podkreślają, że wciąż nierzadkie są przypadki, kiedy na salę porodową trafiają kobiety, które podczas całej ciąży nie były ani razu u lekarza.
Technika 4D daje możliwość uzyskania atrakcyjnych dla rodziców, realistycznych zdjęć dziecka w ruchu - widać np. jak dziecko ziewa, łapie pępowinę czy uśmiecha się. Dla lekarza to dodatkowe narzędzie, które pozwala obejrzeć dokładnie wygląd dziecka i jego zachowanie, co może nieść ważne informacje o stanie jego zdrowia.

Sprawdź dokładny harmonogram spotkań

Źródło: MamaNaCzasie.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life