środa, 30 lipca 2008

Narodziny 18. dziecka - międzynarodowym newsem


Para rumuńskich imigrantów z Kolumbii Brytyjskiej, która przyjęła na świat swoje 18 dziecko stała się w tym tygodniu przedmiotem fascynacji mediów na całym świecie. Livia i Alexandru Ionce przybyli do Kanady w 1990 roku. Z chwilą urodzenia najmłodszej córki ich rodzina stała się jedną z największych w Kanadzie.

Ich córka Abigail urodziła się w szpitalu w dniu 22 lipca. Teraz w rodzinie jest 10 córek i 8 chłopców. Małżonkowie żartowali, że mieli nadzieję na jeszcze jednego chłopca, „żeby było po równo”.

"Nigdy nie planowaliśmy ile mieć dzieci. Powierzyliśmy nasze życie Bogu, ponieważ mocno wierzymy w to, że życie pochodzi od Boga i to jest przyczyną naszej otwartości na życie”, powiedział ojciec rodziny Alexandru Ionce (51 lat).

"Ludzie czasem myślą, że żartuję, ale to nie prawda," powiedziała Livia Ionce, (lat 44), OTVK wiadomości.

Rodzina mieszka w domu siedmioma sypialniami w Abbotsford, w niewielkiej odległości od Vancouver. Pozostałe 17 dzieci są w wieku od 23 lat do 23 miesięcy, nie ma wśród nich bliźniaków i wszystkie urodziły się naturalnie, z wyjątkiem 4-letniego Filipa, którzy urodził się przez cięcie cesarskie.

Ioana, najstarsze dziecko (23 lata), powiedziała: "Jest nas dużo, ale nasi rodzice nauczyli nas organizacji i dyscypliny".

„Byłem u mojego przyjaciela w domu – jest jedynakiem” powiedział CTV 15-letni Alex. "Tam jest inaczej. Cicho wokół domu przez cały czas. Nie ma zabawy. Tutaj nie jest cicho."

Historia narodzin wraz ze zdjęciem radosnej rodziny zagościła na nagłówkach wiadomości międzynarodowych od Londynu aż po Pekin.

Źródło: LifeSiteNews.com 29.07.2008

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life