poniedziałek, 7 lipca 2008

Przypadkowy seks nie służy kobietom

W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci wielu twierdziło, że rewolucje seksualna i feministyczna pozwoliły kobietom cieszyć się przygodnym seksem bez strachu przed niepożądanymi konsekwencjami.
Jednakże według prof. Anne Campbell z Universytety Durnham w UK, negatywne odczucia kobiet po takich "szalonych" nocach mowią nam, że kobiety psychicznie nie są zdolne do takich przelotnych spotkań seksualnych.

Jej spostrzeżenia są opublikowane on-line w czerwcowym numerze czasopisma Springer, Human Nature. Profesor Campbell obserwowała czy kobiety przystosowały się do przypadkowych kontaktów seksualnych poprzez badanie ich uczuć następujących po przelotnej nocnej przygodzie.

Postawiła hipotezę, że jeśli kobiety przystosowały się, to powinny oceniać to doświadczenie pozytywnie. By sprawdzić tą teorię, przeprowadzono badanie internetowe wśród 1743 mężczyzn i kobiet którzy doświadczyli przelotnej przygody, aby następnego ranka poznać ich pozytywne i negatywne uczucia .

Prof. Campbell dodaje: "ewolucja bardzo często działa polegając na naszych pozytywnych lub negatywnych uczuciach, które albo przyciągają nas do zachowań samozachowawczych lub odciągają nas od zachowań nam zagrażających. Na przykład: bardzo lubimy spędzać czas w towarzystwie innych, a spędzanie dużej ilości czasu z samym sobą prowadzi do depresji.

Takie podstawowe emocje kierują nas na ścieżki, które były korzystne już dla naszych przodków.Tak więc oczywistym jest, że jeżeli nasze żeńskie przodkinie byłyby przygotowane i zdolne psychicznie do krótkotrwajacych związkow, wtedy same czerpałyby z nich przyjemność."

W większości uczucia kobiet były bardziej negatywne niż uczucia mężczyzn. 80% mężczyzn czerpało przyjemnośc z tych doświadczeń, podczas gdy tylko 54% kobiet było tego samego zdania.

Najważniejszym i najczęstszym powodem złego samopoczucia kobiet było odczucie bycia "wykorzystaną". Bardzo często kobiety czuły, że zawiodły same siebie i przez to bały się potencjalnego zniszczenia swojej reputacji.

"Największym problemem dla kobiet było to, że nie czuły się dowartościowane przez mężczyznę. Twierdziły one, iż ten brak wdzięczności wynikał z tego, że współżyły seksualnie z kim popadnie" - wyjaśniła prof.Campbell.

Źródło: LifeSiteNews.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life