piątek, 8 sierpnia 2008

Aborcja zwiększa ryzyko depresji

Badanie, przeprowadzone w bieżącym roku na Uniwersytecie w Oslo w Norwegii ujawniło, że młode dorosłe kobiety, które miały aborcję są bardziej narażone na depresję.

Badanie, które objęło 768 kobiet w wieku pomiędzy 15 i 27 rokiem życia, zostało przeprowadzone w celu "zbadania, czy poronienie sztuczne stanowi czynnik ryzyka dla późniejszej depresji."

Według Willy Pedersena z Wydziału Socjologii i Geografii Człowieka, który kierował badaniem, poprzednie badania były niedokładne z powodu złego projektu, szczególnie braku kontroli "składających się na badanie czynników ".

Nowe badanie miało zapobiec temu problemowi poprzez stworzenie wyczerpującej listy czynników, o które można zapytać kobiety, włączając w to ", depresję, indukowaną aborcję i poród, jak również zmienne socjodemograficzne, stosunki rodzinne i szereg indywidualnych cech, takich jak przeszłość edukacyjna i zawodowa, problemy w zachowaniu ".

W badaniu stwierdzono, że "U młodych,dorosłych kobiet, które poddały się aborcji może występować podwyższone ryzyko wystąpienia późniejszej depresji."

Zobacz tutaj pełny raport

Źródło: LifeSiteNews.com 07.08.2008

Zobacz też: Psychiatrzy ostrzegają : aborcja albo zdrowie psychiczne

Aborcja rujnuje psychikę większości kobiet

2 komentarze:

  1. Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne wydało raport o wpływie aborcji na życzenie na zdrowie psychiczne kobiety. Nie znaleziono dowodów, że zabiegi na życzenie wpływają na zdrowie psychiczne kobiet i powodują powikłania emocjonalne.
    (http://www.federa.org.pl/?page=article&catid=861&lang=1)

    badzmy obiektywni

    OdpowiedzUsuń
  2. Proszę przeczytać ten artykuł: http://doscmilczenia.blogspot.com/2009/02/manipulacja-amerykanskiego.html

    OdpowiedzUsuń

© puls pro-life