piątek, 8 sierpnia 2008

Indie walczą z AIDS promując wierność i wstrzemięźliwość

Jednym z krajowych programów, do skutecznego zwalczania HIV / AIDS jest ugandyjski program ABC, który koncentruje się na abstynencji i wierności jednemu partnerowi. Teraz indyjska komisja pomocy krajowej komisji jest gotowa do przyjęcia tego samego podejścia w ich wysiłkach zmierzających do ograniczenia ilości zachorowań na HIV / AIDS.

Rzecznik Indyjskiej Narodowej Rady Badań Edukacyjnych i Szkoleń (NCERT) powiedział w wywiadzie, że edukacja seksualna skierowana do studentów będzie skoncentrowana na abstynencji i wierności, a nie na prezerwatywach i "bezpiecznym seksie".

Ogłoszenie tej decyzji nastąpiło po spotkaniu, które zgromadziło przedstawicieli NCERT i Narodowej Organizacji Kontroli AIDS (NACO), która pod wodzą dyrektor generalnej Sujathy Rao promowała walkę z AIDS przez wierność a nie prezerwatywy.

"W zmienionym module programu edukacji kształcenia umiejętności nie będzie wzmianki o prezerwatywach i "bezpiecznym"seksie. Będzie natomiast skupienie się na aspiracjach młodzieży i umożliwienie rozmowy na temat wierności jednemu partnerowi i wstrzemięźliwości. Nie powinno być hipokryzji na ten temat ", powiedziała Rao, w wywiadzie dla indyjskiej prasy. "Młodzi ludzie potrzebują prawdziwych informacji. Dzieci dorastają w niebezpiecznym środowisku", dodała.

Pierwotnie moduł został stworzony w celu wprowadzenia edukacji seksualnej w szkołach indyjskich aby walczyć z rozprzestrzeniajacym się AIDS i promować prezerwatywy oraz techniki "bezpiecznego seksu". Moduł, który zawierał tablicę przedstawiającą graficzną ilustrację anatomii człowieka , spotkał się z ogólnokrajowym protestem i wielu pedagogów odrzuciło go.

Odrzucony moduł został opracowany pod kierownictwem UN Children's Fund (UNICEF), który jest znany z rozprowadzania prezerwatyw w krajach rozwijających się, mimo, że (jak podają oficjalne dane) żaden kraj nigdy znacznie nie obniżył ilości zachorowań na AIDS przy użyciu tej metody.

Zanim nowy moduł zostanie dopracowany, sekretarze stanu, organizacje pozarządowe, jak również rodzice i nauczyciele będą mieli możliwość zapoznania się z jego treścią i zaopiniowania.

Indyjska decyzja, odrzucająca presję ONZ i innych międzynarodowych agencji strategii, może mieć poważne reperkusje międzynarodowe w sprawie programów dotyczących zapobiegania AIDS w innych krajach.
Indie, jako jeden z najbardziej zaludnionych krajów na świecie z gospodarką, która szybko staje się jedną z największych na świecie, będą miały coraz bardziej istotny wpływ na wiele zagadnień międzynarodowych.

Źródło: LifeSiteNews.com 31.07.2008

Zobacz też:
Uganda - sukces w walce z AIDS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life