piątek, 29 sierpnia 2008

Niebezpieczne tabletki z sieci

Jak donosi "DZIENNIK", holenderska organizacja broniąca rzekomo praw kobiet handluje przez internet nielegalnymi w Polsce środkami poronnymi. Mix pigułek wywołuje krwotok, który dla części kobiet kończy się tragicznie. W internecie zestaw aborcyjny może kupić każdy, nawet nastolatka.

Za jedyne 70 Euro dostarczana jest dyskretna paczka zawierająca sześć tabletek przeciwwrzodowego misoprostolu i jedną mifepristonu, który jest zakazanym w Polsce środkiem aborcyjnym.Do tego dołączony jest test ciążowy a wszystko to w kopercie opieczętowanej jako przesyłka z Indii.
Dziennikarka DZIENNIKA bez najmniejszego problemu zamówiła pigułkę, po której zażyciu – według obliczeń lekarzy – ponad 10 proc. pacjentek trafia w stanie ciężkim do szpitali.

Wypełnienie ankiety na stronie Women on Web zajmuje około 10 minut. Jest to 25 pytań dotyczących zdrowia kobiety, o to, czy odległość od miejsca, gdzie zażyje lekarstwa, do najbliższego szpitala pokona w mniej niż 60 minut, a także czy robiła badanie USG. Ankieta nazywana jest "konsultacją lekarską”, ale w zasadzie cokolwiek by się napisało i tak pojawia się na koniec wynik, że "można dokonać aborcji”. System co najwyżej prosi o poprawienie niektórych odpowiedzi. Przy problemach z sercem wystarczy obiecać, że tabletki zostaną zażyte w... poczekalni szpitala.

Środki do domowej aborcji od WOW kupiło już kilkaset Polek. Tyle przynajmniej zarejestrowało się na forum poświęconym tej organizacji. 20-letnia Monika zamówiła je w styczniu. "Zaszłam w ciążę. Zabieg mnie przerażał, więc uznałam, że pigułka będzie mniej inwazyjna" - mówi DZIENNIKOWI. Zamiast tego trafiła do szpitala. Nie jest wyjątkiem.

Z badań opublikowanych w specjalistycznym czasopiśmie „British Journal of Obstetrics and Gynaecology” wynika, że aż 11 proc. ze zbadanych 400 kobiet, które zażyły polecane przez Women on Web środki, wymagało zabiegu chirurgicznego. W niektórych przypadkach medykamenty nie doprowadziły do całkowitego przerwania ciąży, w innych wywołały krwawienie, omdlenia, a nawet anemię.

Więcej w artykule: Nielegalna aborcja z sieci , DZIENNIK 29.08.2008

Zobacz też: Wszystko co powinnaś wiedzieć o RU-486

Handel środkami poronnymi przez internet

To nie pierwszy przypadek śmierci po aborcji

Od Red.: Proceder WOW oraz forum, które przeprowadza kobiety przez procedurę aborcyjną działa od kilku lat. Pomimo zgłoszeń do prokuratury, nie robi się w tej sprawie nic konkretnego. Handel środkami poronnymi i sieci kwitnie. Prawie rok temu opisała to jedna z dziennikarek Gościa Niedzielnego w artykule "Pestycydy ludzkie tanio kupię".
W roku 2004 sprawę opisywał WPROST w artykule "Pigułka Frankensteina", w którym oskarżano Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny o rekomendowanie aborcji farmakologicznej. Federacja działa dalej i nadal wykonuje krecią robotę.
Oprócz kolejnych artykułów w prasie - nie dzieje się w tej sprawie nic a przynajmniej nie słychać by ktokolwiek został ukarany. Aborcja farmakologiczna nie dość, że zabija rozwijające się dziecko jest ogromnym zagrożeniem dla zdrowia i życia kobiety. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z artykułem "Wszystko co powinnaś wiedzieć o RU-486"

7 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. po co tak kłamać i rozpisywać się jakie to jest tragicze w skutkach. Bzdura. Poronienie też może być tragiczne w skutkach. U nas te tabletki są zabronione, w innych krajach legalne, więc? Nie szukajcie diabła tam gdzie go nie ma. Te tabletki z powodzeniem stosowało tysiące kobiet w Polsce, milony na świecie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę przeczytać dokładnie ten artykuł:
  http://info-ru-486.blogspot.com/2008/04/wszystko-co-powinna-wiedzie-o-ru-486.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Zastanów się człowieku zanim wrzucisz taką informacje ze strona na naszej klasie bo ja nie mam z tym nic wspólnego w piszą do mnie jacys ludzie o tabletki!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Taki urok portali społecznościowych... a pigułami lepiej nie handlować

  OdpowiedzUsuń
 6. Antykoncepcja powinna być refundowana, to zmniejszy handel pigułami wczesnoporonnymi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta napewno...

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=05qYG4pIkxc

  polecam

  OdpowiedzUsuń

© puls pro-life