środa, 17 września 2008

Rodzice ! Czas działać!

Protest, który podpisaliście na stronie www.ratujmaluchy.pl już dwa razy wręczyliśmy minister Hall - niestety MEN pozostaje głuche na nasze argumenty.

Jest nas już ponad 20 tysięcy osób. To duża armia!
Razem możemy powstrzymać idiotyczne pomysły MEN. Co prawda nie pójdziemy pod sejm, bo mieszkamy w bardzo różnych miejscowościach w całej Polsce, ale mamy nasze telefony i komputery. Jeśli z nich skorzystamy, jeśli namówimy do tego naszych znajomych, REFORMA NIE WEJDZIE W ŻYCIE.

Uwaga! Już w najbliższych tygodniach rząd, parlament i prezydent przyjmą lub odrzucą ustawę o reformie oświaty.

Co zrobiliśmy do tej pory?
1) wysłaliśmy list w tej sprawie do posłów i senatorów - jest na naszej stronie,
2) staramy się o spotkanie z prezydentem
3) nieustannie dzwonimy do gazet i telewizji, żeby mówiły o absurdach planowanej reformy.

Pomóżcie nam! Będziemy prosić WAS w najbliższym czasie o kilka prostych rzeczy. Oto zadania na ten tydzień :)

Prośba 1:
Dzwońcie i piszcie do Waszych lokalnych posłów i senatorów. Oni są wybrani po to, aby reprezentować NASZE interesy. Pytajcie o odpowiedzi na nasz list. Napisaliśmy go w imieniu akcji "Ratuj Maluchy" - więc jest to także list od Was. Niech posłowie poczują na plecach oddech swoich wyborców!
Adresy i telefony posłów znajdziecie na stronie internetowej: http://www.sejm.gov.pl/poslowie/okregi6.htm (trzeba kliknąć 1. województwo, 2. nazwisko posła 3. zakładkę na dole strony: biura
poselskie, tam są maile i telefony)

Prośba 2:
W poniedziałek 15.09 TVP1 miała pokazać o godz. 22.35 krytyczny wobec reformy program "Sześciolatki w szkole". W ostatniej chwili program został wycofany z emisji (sprawdźcie w gazetach, był w programie) i dała zamiast tego szmirowaty horror.
Interweniowaliśmy u rzecznik TVP. Odpowiedziała nam, że program przełożyli na wtorek 23.09 o 10:55 rano! Czyli wtedy kiedy nikt nie ogląda telewizji.
Proszę, dzwońcie i piszcie do TVP razem z nami. Pytajcie czy problem edukacji Waszych dzieci nie zasługuje na dobry czas antenowy w telewizji publicznej? Na czym polega zatem misja TVP? Domagajcie się emisji tego programu w godzinach 17.00 - 23.00.

Kontakty do telewizji:
Prezes TVP Andrzej Urbański: prezes@waw.tvp.pl
Asystent prezesa TVP Paweł Burdzy: 601 600 599
Rzecznik prasowy TVP Aneta Wrona: 22 547 65 50, mail:
aneta.wrona@waw.tvp.pl, rzecznik.tvp@tvp.pl
Prześlijcie kopie maili do nas na akcja@ratujmaluchy.pl. Będziemy znali skalę protestu.

Pamiętajcie! Jeśli będziemy działać razem, WYGRAMY. Jeśli nie, nasze sześciolatki już niedługo trafią do nieprzygotowanych szkół, a my będziemy mogli mieć pretensje tylko do siebie.

(informację otrzymaliśmy mailem od organizatorów akcji)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life