środa, 26 listopada 2008

Niemcy chcą zmian w ustawie o dopuszczalności późnej aborcji

Jak donosi serwis PAP grupa niemieckich posłów CDU/CSU złoży w środę w Bundestagu projekt zmian prawnych,które mają na celu zaostrzenie przepisów dotyczących późnej aborcji - zapowiedział to przedstawiciel frakcji Johannes Singhammer

Według niego wniosek, poparty przez 184 posłów, ma na celu ograniczenie liczby późnych aborcji, wykonywanych po 22. tygodniu ciąży w przypadku zagrożenia zdrowia fizycznego bądź psychicznego kobiety, oraz gdy zachodzi podejrzenie poważnego upośledzenia płodu.

Projekt wspomnianej nowelizacji zakłada, że lekarz, który zdiagnozuje np. upośledzenie płodu, byłby zobowiązany do udzielenia ciężarnej kobiecie kompleksowej porady, co musi zostać udokumentowane.

Od czasu porady a ewentualnego zabiegu przerwania ciąży musiałyby upłynąć co najmniej trzy dni, aby dać rodzicom czas na przemyślenie decyzji. W przypadku jeśli lekarz nie zastosowałby się do przepisów, groziłaby mu grzywna w wysokości 10 tysięcy euro.

Własne projekty zmian w przepisach dotyczących późnej aborcji zapowiedziały socjaldemokratyczna SPD i liberalna FDP.

Według agencji dpa, z danych Federalnego Urzędu Statystycznego wynika, że w zeszłym roku przeprowadzono w Niemczech 229 zabiegów późnej aborcji.

Źródło: PAP, 24.11.2008

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life