środa, 3 grudnia 2008

Dzieci nosicielek HIV mogą być zdrowe !

W Polsce jest około pół tysiąca dzieci z wirusem HIV. Mogłyby być zdrowe, gdyby ich matki w czasie ciąży zrobiły badania na obecność wirusa, a następnie przyjmowały specjalne leki. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne apeluje, aby każdy ginekolog miał obowiązek zaproponować ciężarnej takie testy już w czasie pierwszej wizyty. Jeśli tego nie zrobi, popełni błąd w sztuce lekarskiej - czytamy w artykule DZIENNIKA : "HIV - cichy zabójca dzieci "

W Niemczech natomiast pojawiła się dość odważna kampania reklamowa zrealizowana przez fundację Michaela Sticha promującą zapobieganie zarażeniom wirusem HIV. "Perwersją jest tylko nieużywanie prezerwatywy" - to przykładowy podpis umieszczony na jednej z reklam.
Zdjęcia są wstrząsające. Ludzie, którzy już je widzieli, komentują - taka sama kampania przydałaby się w Polsce, 500 dzieci w naszym kraju żyje z HIV tylko dlatego, że ich matka nie przebadała się w ciąży. Gdyby zakażone ciężarne kobiety brały leki, ich dzieci byłyby zdrowe.

Jak komentuje sam autor : "Kampania zmusza do myślenia, na pewno zwróci uwagę na problem HIV i AIDS".

Źródło: DZIENNIK, 27.11.2008

TU MOŻESZ WYKONAĆ TEST NA HIV, BEZPŁATNIE I ANONIMOWOZDJĘCIA Z KAMPANII

Poniżej jeden ze spotów reklamowych autorstwa fundacji Michaela StichaTU MOŻESZ WYKONAĆ TEST NA HIV, BEZPŁATNIE I ANONIMOWOBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life