środa, 10 grudnia 2008

Hiszpania - ponad 1,2 mln aborcji od 1985 roku


Hiszpania obchodzi aktualnie 30. rocznicę uchwalenia konstytucji, którą przyjęto w roku 1978, jako pierwszą demokratyczną ustawę zasadniczą po śmierci gen. Franco. W wyrazie protestu przeciw liberalizacji ustawy o aborcji przed Pomnikiem Konstytucji ustawiono setki białych krzyży upamiętniających ponad milion dzieci zabitych w Hiszpanii od chwili wejścia w życie w roku 1985, ustawy dopuszczającej aborcję. Obok ustawiono duży transparent z napisem: „Wszyscy mają prawo do życia. Nie aborcji”. Pierwszy człon hasła to cytat z art. 15 hiszpańskiej konstytucji.
Działający w tym kraju Instytut Polityki Rodzinnej podkreśla, że „jest nie do przyjęcia, aby w XXI w. kobiety w Hiszpanii były zmuszane do dokonywania aborcji, która przybiera rozmiary wręcz dramatyczne”. Przez 23 lata od wejścia w życie ustawy o aborcji dokonano ponad 1,2 mln tzw.„zabiegów”.

„Ryzyko psychologiczne matki” jest argumentem, którego używa się w klinikach w celu dokonania przerwania ciąży w każdym czasie jej trwania. Liczba aborcji w Hiszpanii wzrosła o 126% w ciągu ostatnich 10 lat i przekracza 112 tys. rocznie, codziennie zabijanych jest średnio 307 dzieci.

Źródło: KAI

Zobacz też: Aborcyjny skandal w Hiszpanii

Wzrasta liczba aborcji w Hiszpanii


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life