wtorek, 2 grudnia 2008

Raport Europarlamentu o przestrzeganiu praw podstawowych

Parlament Europejski przyjął raport o przestrzeganiu praw podstawowych w Unii Europejskiej. Wspomniany raport zaleca między innymi uznanie związków homoseksualnych, propagowanie edukacji seksualnej, swobodny dostęp do antykoncepcji i walkę z dyskryminacją mniejszości. Zalecenia te są skierowane do państw unijnych, w tym także Polski.
Dokument krytykuje przejawy dyskryminacji pod adresem par homoseksualnych w wypowiedziach rządzących polityków i władz kościelnych krajów UE. Przypomina o prawie homoseksualistów do organizowania demonstracji.

Jak ustalił serwis tvp.info - szereg poprawek do tej części raportu zgłosił eurodeputowany PiS Konrad Szymański. Jego zdaniem, wspomniane punkty nie mają nic wspólnego z prawami człowieka, a jedynie są "efektem przewrażliwienia lewicy na punkcie praw homoseksualistów".
W raporcie pojawia się apel do państw wspólnoty o uznanie prawnych skutków związków homoseksualnych.
Przeciwko tej poprawce głosowała również przedstawicielka PO w Komisji Europejskiej Urszula Gacek. Jak wyjaśniła jest to kwestia, którą każdy kraj reguluje samodzielnie i Unia Europejska nie ma tu nic do powiedzenia.

Źródło: TVP.info

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life