piątek, 5 grudnia 2008

Tablice pro-life na amerykańskich samochodach

Organizacja pro-life z Arizony wygrała proces w sądzie o pozwolenie na umieszczanie hasła „Wybierz życie” na samochodowych tablicach rejestracyjnych. Sędzia nakazał komisji stanowej zatwierdzić i przygotować proces produkcji specjalnych tablic. Stanowe władze mają na to czas do 23 stycznia 2009 r. Napis będzie mógł znaleźć się na tablicy każdego samochodu zarejestrowanego w stanie Arizona, jeżeli właściciel pojazdu sobie tego zażyczy.

Wyrok sądu federalnego w Phoenix poprzedziło orzeczenie Sądu Najwyższego USA z października br., które uwzględniło wcześniejszy, przychylny Koalicji na rzecz Życia, wyrok sądu apelacyjnego. Sędzia Rosenblatt w uzasadnieniu podkreślił, że komisja stanowa zabraniając wydania zgody na tablice, naruszyła konstytucyjne prawo do wolności słowa.
Na tablicy oprócz napisu „Wybierz życie” znajdować się będzie rysunek uśmiechniętych twarzy dwojga dzieci. Przedstawiciele Koalicji podkreślają, że chcą zaakcentować także problem adopcji.

Tablice podkreślające sprzeciw wobec aborcji są dozwolone również w stanach Południowa Karolina, Północna Karolina i Tennessee.

Źródło: KAI


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life