poniedziałek, 5 stycznia 2009

Dobry przykład z Grodziska Mazowieckiego


W Grodzisku Mazowieckim udowodniono, że politykę prorodzinną może prowadzić każda gmina. Wystarczy tylko pojąć, że jest to w interesie nas wszystkich. Grodzisk Mazowiecki daje dobry przykład jak można wspierać rodziny wielodzietne .

Karta "Duża rodzina" to forma wsparcia, jaką Samorząd Grodziska Mazowieckiego oferuje rodzinom wielodzietnym. Wszystkich członków rodzin, mających trójkę i więcej dzieci oraz są zameldowani na terenie gminy karta uprawnia do wielu zniżek, zapewnia lepszy dostęp do dóbr sportowych i kulturalnych.

- Mam ogromny szacunek dla rodziców, którzy wychowują więcej niż dwójkę dzieci. Sam jestem ojcem i rozumiem, jaki to ogromny trud i odpowiedzialność - powiedział w wywiadzie Burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński. - Dlatego, gdy Pani Joanna Krupska, Prezes Związku Dużych Rodzin 3+ i jednocześnie mieszkanka naszej gminy, przyszła do mnie z propozycją wprowadzenia takiej karty, uznałem to za bardzo dobry pomysł. W ten sposób chcemy promować model rodziny wielodzietnej i kształtować jej pozytywny wizerunek. Jak powiedział nasz Wielki Rodak, Jan Paweł II: Przyszłość idzie przez rodzinę. Toteż, jeśli tylko samorząd może coś zrobić, aby pomóc tym rodzinom, które w sposób szczególny dbają o rozwój naszego społeczeństwa, ja jestem całym sercem za - podsumowuje burmistrz.

Jakie udogodnienia mają posiadacze karty "Duża rodzina"?:

- 50 proc. zniżki na bilety do kina w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim (również od ceny ulgowej dla dzieci i młodzieży),

- 50 proc. zniżki na bilety wstępu na Pływalnię Miejską.

- bezpłatne bilety komunikacji miejskiej w Grodzisku Mazowieckim dla rodzin wielodzietnych, czyli posiadających co najmniej trójkę dzieci .

Tego typu rodzin jest na terenie gminy ponad 760, z czego 621 to rodziny z trójką dzieci.

Źródło: Fronda

Zobacz: Grodzisk wspiera rodziny wielodzietne


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life