piątek, 9 stycznia 2009

Francuska partia w obronie życia najmniejszych ludzi


We Francji powstała nowa chrześcijańska partia AMEN , która chce pozyskać masę nieobecnych w życiu politycznym katolików.

Partia
AMEN ( fr.Arretons le massacre des enfants à naître -Powstrzymajmy masakrę poczętych dzieci) zarejestrowana we francuskim Dzienniku Ustaw 25 października 2008 roku, zorganizowała w miniony poniedziałek 5 stycznia konferencję prasową, na kilka tygodni przed piątym narodowym Marszem w obronie życia, który odbędzie się w 25 stycznia br. w Paryżu.
Podczas konferencji przewodnicząca Jacqueline Robert przedstawiła najpierw spustoszenia do jakich przyczyniła się aborcja we Francji i w całej Europie opierając się przede wszystkim na raportach
SOS MAMANS, stowarzyszenia, z którego się wywodzi nowa partia, które od 10 lat walczy przeciwko aborcji i które się przyczyniło do uratowania od aborcji setek dzieci.

Następnie sekretarz generalny wyjaśnił, że AMEN nie zwracał się o wsparcie ani do francuskich partii politycznych ani do instytucji religijnych. Zwrócił jednak uwagę na stosunki „z wieloma partiami europejskimi”, wyrażając przy tym możliwość ewentualnej współpracy „w odpowiednim momencie”.

Grupą elektorów, do których zwraca się
AMEN jest masa nieobecnych w życiu politycznym katolików (oszacowanych na ok. 25 proc. elektoratu francuskiego), którzy stracili złudzenia wobec polityki. Partia oświadcza – że jedynie chrześcijaństwo może przynieść rozwiązanie, które pozwoli uniknąć ostatecznej katastrofy. - Trzeba więc zdecydować się wejść na arenę polityczną, by bić się o zabijane dziś masowo dzieci – konkludował komunikat prasowy.

Źródło:Fronda

Od Red.: Przypomnijmy, że w połowie ubiegłego roku z podobną inicjatywą wystąpili Norwegowie zakładając Partię Przeciw Aborcji (
Abort-motstanderne).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life