wtorek, 13 stycznia 2009

Lewacki polityk hiszpański zaszokowany aborcją

Proaborcyjny wiceprzewodniczący rządzącej w Hiszpanii Partii Socjalistycznej (PSOE), Jose Blanco przeżył szok po tym jak w czasie wywiadu telewizyjnego wyemitowano mu materiał filmowy z ukrytej kamery, przedstawiający procedurę zabijania dzieci w 24 tygodniu ciąży.

Jose Blanco był gościem programu "Cat in the water" w
Intereconomia TV, która jednocześnie była producentem wspomnianego materiału. Dokument przedstawiał w jaki sposób odbywa się zabijanie dzieci przed i po 24 tygodniu ciąży, pokazano jak najpierw wstrzykiwana jest trucizna a po sprowokowanym porodzie ciało wyrzucane jest do kosza.

Po wyemiotowaniu wspomnianego materiału, lewicowy polityk został poproszony o komentarz. Blanco przyznał, że bardzo go to poruszyło i stwierdził: – Jestem przeciwko aborcji. Aborcja to wyjątkowy przypadek - wykrztusił po długiej chwili. Niestety ceniąc bardziej od sumienia swoją pozycję w partii zaznaczył, że jego krytyczna opinia o aborcji to jedynie jego prywatne poglądy, po czym zaczął usprawiedliwiać stanowisko swojego ugrupowania i planów rozszerzenia dostępności zabijania dzieci poczętych.

Partia Socjalistyczna, która rządzi od 2004 r., obecnie dąży do liberalizacji aborcji w odpowiedzi na liczne skandale jakie miały miejsce pod koniec 2007 i na początku 2008 r., w których okazało się, że w klinikach aborcyjnych używa się diagnozy "psychologicznego zagrożenia dla zdrowia matki" w celu uzasadnienia dokonywania tzw. późnych aborcji, co jest zgodne z prawem hiszpańskim.

Jeśli ten plan się powiedzie, nowa ustawa zniesie takie wymogi i umożliwi aborcję bez psychologicznego uzasadnienia. Według ekspertów, którzy zeznawali przed komisją kongresową powołaną przez Socjalistyczną Partię, ustawa przyczyni się do zwiększenia liczby aborcji przeprowadzanych w kraju, gdzie wskaźnik dokonywanych aborcji jest jednym z najwyższych w Europie.

Źródło: LifeSiteNews.com, 09.01.2009

Zobacz też:
Hiszpania: dzieciobójcy w lekarskich kitlach

Hiszpania - ponad 1,2 mln aborcji od 1985 roku

Hiszpania po manifestacji

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life