wtorek, 6 stycznia 2009

Okno życia powstanie w Poznaniu


Po Częstochowie, Krakowie i Warszawie nadeszła czas na Poznań. Szansa dla opuszczonych dzieci pojawi się także tam. Dzięki staraniom sióstr franciszkanek powstanie tam „okno życia”.

Ta inicjatywa uratowała życie 9 porzuconym niemowlętom w Krakowie, w Warszawie zaledwie po dwóch tygodniach od otwarcia "okna" znalazł w nim schronienie kilkudniowy Zygmunt.

Dom Dziecka przy ul. Swoboda 59 przyjmie dzieci pozostawione przez zrozpaczone swoją sytuacją życiową matki. - Wybraliśmy do tego miejsce zaciszne i oddalone od wzroku przechodniów – tłumaczy dyrektor placówki, Elżbieta Chełkowska.

„Okno życia” ma zapobiegać tragicznym sytuacjom, w których nieletnie bądź ubogie matki zostawiają niemowlęta na śmietniku czy w lesie. To miejsce, w którym mogą anonimowo i bezpiecznie zostawić swoje nowo narodzone dziecko. Trafia ono później do adopcji.

Poznańskie „okno życia” jest inicjatywą siostry Marioli Kaufmann, przełożonej Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Takie inicjatywy powstały już m.in. w Krakowie, Warszawie i Częstochowie.

Źródło: Fronda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life