środa, 14 stycznia 2009

VI Światowe Spotkanie Rodzin w Meksyku


W dniu dzisiejszym rozpoczęło się w Meksyku VI Światowe Spotkanie Rodzin, w którym weźmie udział ponad milion osób z 98 krajów. Tematem spotkania jest : „Rodzina szkołą wartości ludzkich i chrześcijańskich”.
Do rodzin przybyłych z całego świata apel skieruje papież Benedykt XVI. Zwróci się z prośbą o sprzeciw wobec ustawodawstwa zezwalającego na aborcję, szybkie rozwody i eutanazję.

Spotkanie w Meksyku poprzedził kongres teologiczno-duszpasterski. Miał on podjąć m.in. kwestie osób rozwiedzionych i ich dzieci oraz rodzin niepełnych w Kościele.

Delegatami z Polski na Kongresie są m.in.:
Wiceprzewodniczący Rady ds. Rodziny KEP bp Stanisław Stefanek, dr inż.Antoni Zięba i Maria Smereczyńska.

Światowe Spotkania Rodzin są jedną z ważniejszych inicjatyw duszpasterskich, zainicjowanych przez papieża Jana Pawła II. Po raz pierwszy impreza ta odbyła się 8-9 października 1994 r. w Rzymie jako Światowe Spotkanie Rodzin z Ojcem Świętym. W Kościele był to wówczas Rok Rodziny, będący katolicką odpowiedzią na ogłoszony w tym samym czasie przez ONZ Międzynarodowy Rok Rodziny.

Od tego czasu Spotkania odbywały się na różnych kontynentach, m.in. w Brazylii i na Filipinach. Ostatnie w 2006 roku miało miejsce w hiszpańskiej Walencji.

Źródło: KAI

Zobacz też: VI Światowe Spotkanie Rodzin


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life