środa, 4 lutego 2009

Eluana zakończy życie w Udine


Do kliniki w Udine przywieziono Eluanę Englaro, znajdującą się w stanie wegetatywnej śpiączki. Ma tam zostać odłączona od sztucznego odżywiania. Zgodę na odłączenie od sondy wyraził w listopadzie zeszłego roku Sąd Najwyższy Włoch przyznając prawo jej ojcu, Beppino Englaro, do podjęcia takiej decyzji. Argumentował, że taka byłaby wola Eluany.

- Jesteśmy o krok od uwolnienia Eluany. Aż trudno mi w to uwierzyć - mówił wczoraj jej ojciec Beppino Englaro. Po wyjęciu sondy karmiącej jego córka umrze w ciągu dwóch tygodni.

Wczoraj nad ranem Elaunę przewieziono do domu opieki La Quiete w Udine w północnych Włoszech.
- Sondy zostaną wyjęte w ciągu trzech dni - mówił wczoraj jej neurolog Alberto Defanti. Przeciwne eutanazji ministerstwo zdrowa ostrzega, że wciąż szuka sposobów na powstrzymanie lekarzy.

"Nie przerywajcie odżywiania", "Nie pozwólcie jej umrzeć z pragnienia" - głoszą napisy na setkach butelek "z wodą dla Eluany" ustawianych pod katedrą św. Ambrożego w jej rodzinnym Mediolanie.

Siostry zakonne z ośrodka hospicyjnego w Lecco, gdzie przez kilka ostatnich lat leżała Eluana, zapewniały, że mogą bezpłatnie opiekować się nią aż do naturalnej śmierci.

Wyjazdowi ambulansu ze szpitala w Lecco towarzyszyły w nocy gwałtowne protesty zgromadzonych tam obrońców życia, którzy usiłowali zablokować karetkę. Wznoszono okrzyki: - Nie zabijajcie jej, Eluana żyje! Watykański "minister zdrowia" kardynał Javier Lozano Barragan zaapelował: - Powstrzymajcie tę morderczą rękę !

Źródło: GW, Fronda, Rzeczpospolita

Zobacz też: Sąd wydał bezpodstawny wyrok śmierci - sprawa Eluany Englaro

Eluana umrze w Udine
, rp.pl 03.02.1009

Eutanazja w Udine
, naszdziennik.pl 04.02.2009

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life