środa, 11 lutego 2009

Procesy ginekologów oskarżonych o usiłowanie zabicia dzieci

Od początku rozpoczyna się proces dwóch lekarzy z prywatnej kliniki w Legionowie, którzy w marcu 2007 roku próbowali usunąć ciążę u 18-letniej Anety W. Zabieg został uniemożliwiony przez policję, która wkroczyła do gabinetu, po powiadomieniu przez znajomego dziewczyny. Jak podawały media, Aneta W. w rezultacie urodziła zdrową córkę. Po raz pierwszy proces rozpoczął się w lipcu 2008 r., niestety z powodu zmiany sędziego został przerwany i rozpocznie się jeszcze raz w dniu 30 marca. Lekarze nie przyznają się do winy.

W Białymstoku ginekolog odpowie przed sądem za pomoc w usunięciu ciąży młodej dziewczynie, której w ubiegłym roku przepisał środki wczesnoporonne. Lekarz nie przyznaje się do winy.

W Policach w gabinecie prywatnym został zatrzymany 72-letni ginekolog, który przygotowywał się do wykonania aborcji. Kobieta będąca pacjentką przyznała się, że chciała przerwać ciążę.
Lekarz odmówił zeznań. Zastosowano wobec niego dozór policyjny, 8 tys. zł poręczenia majątkowego, zawieszenie wykonywania zawodu oraz zakaz opuszczania kraju.

W Polsce wykonującemu wyrok na niewinnym dziecku lekarzowi
grożą zaledwie 3 lata więzienia. Według oficjalnych danych zamieszczonych w rządowym sprawozdaniu z wykonania ustawy o planowaniu rodziny za rok 2007, wykonano 322 zabiegi przerwania ciąży: 37 z nich w związku z zagrożeniem zdrowia kobiety ciężarnej, a 282 - po badaniu prenatalnym, wskazującym na duże prawdopodobieństwo ciężkiego uszkodzenia płodu. W trzech przypadkach ciąża została usunięta, gdyż była wynikiem czynu zabronionego.


Źródło: RynekZdrowia.pl, wp.pl

Zobacz też: Wszystko co powinnaś wiedzieć o RU-486

Zależność między aborcją a rakiem piersi


Od Red.: Jak to się ma do rzeczywistości? Co w takim razie wpisują do dokumentacji lekarze dokonujący tzw. terminacji ciąży przy podejrzeniu choroby dziecka poczętego, jeżeli personel pierwszego lepszego szpitala ginekologiczno-położniczego podaje, że takich procedur wykonuje się u nich ok. 100 w ciągu miesiąca?
Jaką pewność ma kobieta kim jest jej lekarz: prawym człowiekiem czy zabójcą?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life