czwartek, 19 lutego 2009

Przykład ofiarnej miłości


Historia ta jest kompletnym przeciwieństwem historii Eluany Englaro i Terrie Schiavo - chilijski mąż odwiedza swoją żonę, która jest w śpiączce już od 17 lat i mówi, że nigdy się nie podda.

Carlos Abarca zawsze regularnie odwiedzał swoją żonę, a teraz, kiedy przeszedł na emeryturę (były policjant) przychodzi trzy razy dziennie. Mówi on, że troszczenie się o jego żonę jest całym jego życiem.

Przywiązanie i miłość jaką do niej czuje jest z każdym dniem coraz większa. „Chcę ją chronić, troszczyć się o nią, upewnić się, że nic jej nie brakuje i że dobrze się czuje.”

Erica Sotelo zapadła w śpiączkę w 1995 roku, kiedy to podczas operacji usunięcia macicy jej serce przestało bić. Zanim lekarze zdołali przywrócić rytm serca jej mózg poważnie ucierpiał z powodu braku tlenu. Nigdy nie zdołała wybudzić się ze śpiączki.

Jej mąż nigdy nie stracił nadziei i widzi oznaki świadomości u swojej żony, pomimo komentarzy lekarzy, którzy mówią ze jest ona w „wegetatywnym stanie”.Abarca twierdzi, że jego żona słyszy i lekko się porusza, kiedy się do niej mówi.

„Czasami, kiedy ktoś mówi do jej ucha zaczyna płakać, dlatego mam bardzo dobry powód do stwierdzenia, że ona słyszy. Lekarze zawsze temu przeczą. Robią to chyba, żeby odebrać nadzieję, tak aby człowiek siebie nie oszukiwał, ale ja wiem lepiej niż oni.”

Abarca mówi, ze będzie kochał swoją żonę, do „ostatniego słowa Boga. Kiedy będzie musiała odejść choćby i jutro nasze sumienie będzie czyste.” Jednakże dodaje przy tym, że na to nie jest jeszcze gotowy.

"Ludzie mówią, -przyzwyczaiłeś się do tego-, ale to nie prawda. Każdy dzień jest inny, do tego nie można się przyzwyczaić. Nie jestem gotów, aby ją opuścić.”

Latynoamerykańskie media ukazują ten wielki kontrast pomiędzy cierpliwością i oddaniem Carlosa Abarki, a zachowaniem ojca Eluany Englaro - Włocha, który niedawno zagłodził swoją córkę, będącą od 1992 roku w śpiączce.

Podobnie też Terri Schiavo została zagłodzona i odwodniona na śmierć na wniosek swojego męża w USA. Zaczął on w między czasie żyć z inną kobietą i otrzymał duże wynagrodzenie w sądowej sprawie swojej żony. Rodzice, brat i siostra Schiavo walczyli do końca o jej życie ale niestety opieka nad nią została przekazana jej mężowi, który kazał ją poddać eutanazji.

Źródło: LifeSiteNews.com

Zobacz też: Janusz Świtaj jeszcze niedawno chciał poddać się eutanazji, teraz chce żyć


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life