poniedziałek, 16 lutego 2009

Sześciolatki do szkół

W dniu wczorajszym 15 lutego, przeciwko reformie edukacji, w tym obniżaniu wieku obowiązku szkolnego i likwidacji zerówek przedszkolnych, protestowała grupa ponad 300 osób z dziećmi.

Do zgromadzonych wyszedł wiceprezydent miasta Warszawy Włodzimierz Paszyński, który zaprosił przedstawicieli rodziców do środka. W rozmowie z wiceprezydentem rodzice podkreślali, że chcą mieć wpływ na to, jak będą się uczyły ich dzieci. - Przedszkole jest lepszym miejscem dla edukacji przedszkolnej naszych sześcioletnich dzieci. Widzimy jaka sytuacja jest w szkołach i jesteśmy przerażeni. Boimy się czy zostaną one odpowiednio, na czas przygotowane - powiedziała jedna z matek.

Paszyński zapewniał, że nie wszystkie zerówki zostaną przeniesione do szkół od nowego roku szkolnego. - Stanie się to tylko w tych szkołach, które zostaną do tego odpowiednio przygotowane - podkreślił. Jego zdaniem, nowe szkolne zerówki często mają lepszy standard niż niektóre przedszkola. - We wszystkich szkołach, gdzie obiecujemy, że we wrześniu będą odpowiednio przygotowane zerówki, będą one na pewno - oświadczył.

Rodzice z akcji Ratuj Maluchy oraz Forum Rodziców zostali po raz pierwszy zaproszeni na rozmowy do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Spotkanie z minister Katarzyną Hall odbędzie się w środę 18 lutego o 10.30 w siedzibie MEN.

O zaproszeniu rodziców do rozmów, już po przyjęciu ustawy o reformie pisze Gazeta Wyborcza: czytaj tutaj.

Więcej na stronie: RATUJ MALUCHY

Zobacz też: Rodzice! Czas działać !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life