czwartek, 5 lutego 2009

Wzrost ilości przypadków eutanazji w Belgii

W Belgii przeprowadzono w ubiegłym roku 702 eutanazje - o 42 proc. więcej niż rok wcześniej - wynika z danych państwowej komisji kontrolnej, o których pisze w środę dziennik "L'Avenir".
Z opublikowanych danych wynika, że od roku 2003, kiedy to przeprowadzono w Belgii 235 eutanazji, a ich liczba z roku na rok rośnie.

Prezes Stowarzyszenia na rzecz Prawa do Godnej Śmierci Jacqueline Herremans podkreśla jednak, że "jest to powolna ewolucja, a nie rewolucja". "To dobrze, bo śmierć wspomagana nie powinna przeistoczyć się w automatyzm" - zaznaczyła.

Belgijska ustawa, która weszła w życie w 2002 r., zezwala na eutanazję, jeśli pacjent jest pełnoletni i świadom w momencie złożenia wniosku, a także jest narażony na "ciągłe i niedające się wytrzymać cierpienia fizyczne lub psychiczne, których nie można złagodzić, a które wynikają z nieuleczalnego schorzenia powstałego na skutek wypadku lub procesów patologicznych".

Około 80 proc. eutanazji przeprowadzono na osobach chorych na raka, którym lekarze dawali tylko kilka tygodni lub miesięcy życia.

Źródło: PAP 05.02.2009

Polecamy książkę: " Eutanazja? Śmierć z wyboru ".

Zapis spotkania z dr Johnem WillkeBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life