środa, 4 marca 2009

Ameryka przyznaje prawa osobowe dzieciom poczętym

W siedmiu amerykańskich stanach obrońcy życia podjęli inicjatywy mające doprowadzić do uchwalenia ustaw chroniących życie dzieci poczętych. Republikanin Duncan Hunter złożył ponadto w kongresie projekt ustawy federalnej „Prawo do życia”, która ma chronić życie dzieci poczętych – informuje portal LifeSiteNews.com.

Pięć stanów już wprowadziło ustawy uznające prawa osobowe dzieci poczętych. Są to: Maryland, Północna Dakota, Montana, Karolina Południowa i Alabama. Także Oregon rozpoczął proces legislacyjny w tej sprawie, a projekt podobnej ustawy ma się pojawić niedługo w legislaturze stanu Missisipi.

Pomysłodawcy projektów o osobowych prawach dzieci poczętych chcą wykorzystać tzw. lukę Blackmuna. Sędzia Harry Blackmun uzasadniając w 1973 r. swoją decyzję w sprawie Roe przeciw Wade, legalizującą aborcję, zasugerował, że jeżeli ustanowionoby, że dziecko poczęte jest osobą, wówczas nie można byłoby zezwolić na aborcję. W orzeczeniu Roe przeciw Wade przyznaje się, że „płód” jest w pełni człowiekiem, jednak odmówiono przyznania dzieciom poczętym aż do urodzenia praw przynależnych osobie ludzkiej.

Organizacja Personhood USA silnie wspiera wszystkie wysiłki na rzecz przyznania praw osobowych. Czujemy się zobowiązani do niestrudzonej pracy w celu ustanowienia tych praw w każdym stanie, gdyż jest to jedyny sposób przywrócenia godności ludziom najbardziej narażonym wśród nas na niebezpieczeństwo – stwierdził ostatnio Cal Zastrow z organizacji Personhood USA.

Keith Mason dodała, iż uświadomienie ludziom, że każda istota – również ta dopiero poczęta – jest osobą, pozwoli na zakończenie niechlubnego procederu zabijanie dzieci poczętych.

Personhood, to amerykańska organizacja dążąca do ustanowienia ochrony dzieci poczętych w całej Ameryce przez uznanie, że są one osobami.

Źródło: LifeSiteNews.com,18.02.2009, PS


Strona organizacji Personhood USA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life