czwartek, 12 marca 2009

Film Davida Kinselli o późnej aborcji w Rosji

Dokumentalny film Davida Kinselli na temat późnej aborcji w Rosji, tworzony przez 7 lat został ukończony. "Killing girls", otrzymał nominację do tytułu najlepszego filmu dokumentalnego na trzech europejskich festiwalach filmowych.
Autor wyprodukował dwie wersje filmu: pierwszą 80 minutową niecenzurowaną wersję festiwalową w tonacji czarno-białej i drugą ocenzurowaną wersję w kolorze skróconą do 52 minut.
Na swoim blogu opisuje problemy jakie napotykał podczas realizacji filmu. Nikt nie chciał realizować tego filmu, odmawiano wszelkich funduszy, które wreszcie Kinsella uzyskał od Norweskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Fundacji Wolnego Słowa.

O swoim dziele mówi:"'Killing girls' to film prosto z mojego serca, mojego doświadczenia. Przestałem się uśmiechać po zrobieniu tego filmu, ale mogę obiecać, że pojawią się u was łzy szczęścia na koniec filmu. Przedstawiam wam film o aborcji, z zakończeniem jakiego nie oczekujecie. Proszę nie atakować tego filmu, lub przekazać go dalej, to jest 7 lat mojego doświadczenia, które chcę pokazać światu. Skąd taki tytuł? Dlatego, że każda z przedstawionych w filmie dziewcząt urodziła dziewczynkę..."

Późne (powyżej 20 tygodnia ciąży) aborcje są powszechne w Rosji. W kraju tym 80% kobiet przerwało ciążę średnio od dwóch do 10 razy w życiu. Starsze dziewczęta radzą młodszym aby czekały z aborcją powyżej 20 tygodni, ponieważ wg nich lepsza jest dla ciała kobiety terminacja ciąży (aborcja poprzez sprowokowanie porodu) aniżeli wczesna aborcja chirurgiczna. Martwią się o to, że mogą stać się niepłodne.

Film można kupić przez internet lub pobrać bezpośrednio na komputer za jedyne 14,99 dolarów. Zachęcamy również do wyrażenia swoich opinii na stronie blogu Davida Kinselli. Autor czeka na Wasze cenne opinie.

"Killing girls" To kolejny ważny film, który powinien służyć przemianie świadomości ludzi, którzy nie chcą słyszeć i widzieć prawdy.

UWAGA ! FILM DLA OSÓB POWYŻEJ 16 LAT !
Zobacz też: Jak to się robi w Rosji

Strona oficjalna filmu "Killing girls" (m.in. trailer filmu, blog, możliwość kupna filmu)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life