wtorek, 31 marca 2009

Hiszpańska manifestacja w obronie życia

Setki tysięcy Hiszpanów demonstrowało w niedzielę w czerwonym marszu w obronie życia. W samym Madrycie wzięło w niej udział ponad sto tysięcy osób. Podobne manifestacje odbyły się również w ponad 80 innych miastach Hiszpanii. Manifestacja została zorganizowana w sprzeciwie wobec nowej ustawie dopuszczającej przerywanie ciąży, którą przygotowała minister ds. równości Bibiana Aído

Nowe przepisy przewidują m.in., że kobieta będzie mogła zlecić zabicie swojego poczętego dziecka w pierwszych 22 tygodniach ciąży, a szesnastolatka – dokonać tego bez zezwolenia rodziców.Akcję zorganizowały stowarzyszenia Prawo do Życia (DAV), Hazteoír.org i Lekarze na rzecz Życia. Poparło ją ponad 100 organizacji społecznych, zawodowych, kulturalnych i studenckich. Na prośbę organizatorów każdy z uczestników miał przy sobie coś czerwonego.

Trzy ogromne transparenty przedstawiały główny motyw manifestacji: „Nie istnieje prawo do zabijania, ale do życia”, „Kobiety tak, aborcja nie” i „Aído – zostaw szesnastolatki w spokoju”. Na zakończenie odczytano tzw. Madrycki Manifest Życia przygotowany przez lekarzy i naukowców, którzy przekonywali, że „jest aż nadto oczywiste, że życie zaczyna się w momencie zapłodnienia".

O tym, że publiczne występowanie przeciwko aborcji jest obowiązkiem biskupów i wiernych, przypomniał Hiszpanom przed niedzielnymi protestami przewodniczący Papieskiej Akademii Życia arcybiskup Rino Fisichella – informuje „Rzeczpospolita”. – Historia wystawi rachunek obecnym czasom za dramat aborcji – przestrzegł hierarcha.

Wcześniej hiszpański episkopat zainicjował kampanię reklamową, która ma uświadomić społeczeństwu brutalną prawdę, że w Hiszpanii niektóre dzikie zwierzęta są lepiej chronione niż nienarodzone dzieci – przypomniał dziennik. Kampania przeciw aborcji dotarła również do szkół. W jednej z nich 15-latki mogły obejrzeć film, na którym zdjęcia poćwiartowanych płodów zestawiono z obrazem rozbawionego premiera Zapatero i jego ministrów.

Źródło: KAI, PS

Zobacz też: Oficjalna strona hiszpańskiej manifestacji

Lewacki polityk hiszpański zaszokowany aborcją.

Hiszpania - ponad 1,2 mln aborcji od 1985 roku


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life