piątek, 27 marca 2009

Nie ma globalnego ocieplenia

„Globalne ocieplenie”, którego następstwem mają być gwałtowne zjawiska atmosferyczne, w ogóle nie ma miejsca – informuje portal WorldNetDaily.com, powołując się na najnowsze badania klimatologów z agencji NASA.

Wręcz przeciwnie, obserwuje się spadek temperatury, mniej huraganów, zwiększenie pokrywy arktycznej, a nawet przyrost populacji niedźwiedzi polarnych.

Notowania temperatur w ciągu ostatnich pięciu lat wyraźnie wskazują na ich obniżenie – podkreśla klimatolog NASA Roy Spencer.

„Globalne ocieplenie”, zdaniem wielu polityków i ekologów, jest przyczyną powstawania gwałtownych huraganów i innych zmian klimatycznych. Jednak od 2005 r. zaobserwowano wystąpienie tylko jednego bardzo groźnego huraganu, który nawiedził Amerykę Północną.

Ryan Maue z Uniwersytetu na Florydzie uważa, że w ciągu ostatnich 30 lat zaobserwowano spadek aktywności światowych cyklonów, zarówno tajfunów, jak i huraganów.
Dwa kolejne badania: przeprowadzone przez Leibniz Institute of Marine Science i Max Planck Institute of Meteorology w Niemczech oraz przez Uniwersytet w Wisconsin – prognozują spowolnienie albo nawet odwrócenie trendu „globalnego ocieplenia” w ciągu najbliższych 10 – 20 lat.

W bieżącym roku zaobserwowano także zwiększenie pokrywy lodowej na Morzu Arktycznym. Jest ona grubsza, niż w roku 1979.

W ostatnim dziesięcioleciu wzrosła o 25 proc. populacja niedźwiedzi polarnych. Obecnie w Arktyce jest ich 15 tys., a jeszcze 10 lat temu było 12 tys.

– Ostanie globalne ocieplenie, które rozpoczęło się w 1977 r. skończyło się, a Ziemia wkroczyła w nową fazę globalnego ochłodzenia – twierdzi Don Easterbrook, profesor geologii w Western Washington University w Bellingham. Zapowiada on również, że globalne ochłodzenie, które będziemy przeżywać w ciągu najbliższych 30 lat, może być bardziej dotkliwe, niż to z lat 1945-1977. Wskazuje na to układ prądów na Pacyfiku.

Zdaniem klimatologa Joe D’Aleo z International Climate and Environmental Change Assesment Project nowe dane wskazują, że w pięciu z ostatnich siedmiu dekad, licząc od drugiej wojny światowej obserwuje się spadek temperatury, pomimo, że ciągle rośnie poziom emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Źródło: WorldNetDaily.com, opr.piotrskarga.pl

Zobacz też: Ted Turner o prawdziwej istocie globalnego ocieplenia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life