środa, 18 marca 2009

Nielegalny handel jest legalny ?

Warszawska prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie strony internetowej prowadzonej przez holenderską organizację feministyczną, na której oferowane są środki służące do przeprowadzania aborcji.

Obsługująca serwis internetowy organizacja feministyczna oferuje kobietom kombinację dwóch środków farmaceutycznych. Jak można przeczytać na stronie, "aborcja przy użyciu tabletek jest bardzo bezpieczna i przebiega podobnie do poronienia". (sic!)

Lekarze nie mają wątpliwości, że zażywanie oferowanych przez serwis środków może grozić poważnymi powikłaniami. Sytuacja jest tym bardziej dramatyczna, że wszystko odbywa się w domu bez nadzoru lekarskiego.

Mateusz Martyniuk, rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury, przyznaje, że oferowanie produktu farmaceutycznego, który nie jest dopuszczony do obrotu na terytorium Polski, a służy do wywołania poronienia, jest niezgodne z prawem. Ale wspomniana strona internetowa jest zarejestrowana na serwerach w Kanadzie i Holandii.

- Z ustaleń wynika, że produkt oferowany przez organizację jest dopuszczony do stosowania na terenie krajów, gdzie działa ta organizacja. Sprowadzanie lekarstwa na własny użytek na obszarze Unii Europejskiej jest dozwolone - wyjaśnia prokurator Martyniuk. Przestępstwa zatem nie stwierdzono.

Źródło: polskatimes.pl 03.03.2009

Zobacz też: Wszystko co powinnaś wiedzieć o RU-486

Niebezpieczne tabletki z sieci

Skazani za handel śmiercią

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life