środa, 18 marca 2009

Przykład pozytywnej kampanii pro-life

Konferencja Episkopatu Hiszpanii rozpoczęła kampanię informacyjną na temat prawa do życia dziecka poczętego. Bohaterami kampanii jest małe dziecko i ryś iberyjski - ściśle chronione w Hiszpanii zwierzę.

Akcja potrwa do 25 marca, kiedy będzie obchodzony Dzień Życia. Hiszpański Kościół sprzeciwia się rządowemu projektowi liberalizacji prawa o przerywaniu ciąży. Jeśli zapowiadane zmiany prawne w Hiszpanii wejdą w życie, to poczęte dzieci będą jeszcze mniej chronione niż w obecnym ustawodawstwie. Jednocześnie stale obserwuje się wzrost akceptacji aborcji przez społeczeństwo - piszą w specjalnym komunikacie hiszpańscy biskupi.

W naszym społeczeństwie rośnie wrażliwość, by chronić embriony różnych gatunków zwierząt. Prawo chroni ich życie w pierwszych okresach rozwoju. Jest to rzecz dobra - podkreślają biskupi.

Jednak w tym kontekście paradoksem jest to, że życie osoby ludzkiej, która ma się narodzić, chroni się coraz słabiej.

Na ulicach 37 miast pojawią się billboardy oraz plakaty przedstawiające zagrożone kocię rysia z pieczęcią stawianą przez dziecko, które mówi: A ja? – Chroń moje życie!”. Planuje się wykupienie miejsc pod 1300 billboardów oraz rozwieszenie 30 tys. plakatów. Do rąk Hiszpanów ma trafić także 8 mln ulotek promujących życie.

Episkopat hiszpański podkreśla fakt, że kodeks karny w tym kraju przewiduje większe kary za niszczenie chronionej prawem flory i fauny niż za zabijanie dzieci we wczesnym stadium ich życia.

Źródło: GW 18.03.2009

Od Red.: Zbliża się Narodowy Dzień Życia. Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie mają żadnych konkretnych planów aby zamówili przynajmniej 100 sztuk biuletynu "Wybierz życie" i rozdali znajomym. Materiały edukacyjne można również zostawić w kościele, aptece, przychodni czy kiosku. Nie uciekajmy od odpowiedzialności. Jeśli choć jeden człowiek dzięki temu zastanowi się nad sensem życia, jeśli choć jedno dziecko zostanie uratowane, to wierzcie Państwo - naprawdę warto poświęcić kawałek swojego cennego czasu. Jeżeli jest to dla Państwa niewykonalne to przynajmniej poinformujcie mailowo znajomych o naszej stronie. Wklejenie do maila linka http://www.pro-life.org.pl nie kosztuje wiele. Pozdrawiamy serdecznie !


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life