poniedziałek, 9 marca 2009

Trwa kampania "40 Dni dla Życia"

Trwa ogólnoświatowa kampania "40 Dni dla Życia". Przez okres Wielkiego Postu przed ośrodkami aborcyjnymi o ocalenie dzieci poczętych będą się modlić obrońcy życia z całego świata. Do Amerykanów i Kanadyjczyków, którzy zainicjowali tę akcję, dołączą w tym roku mieszkańcy Australii i Irlandii Północnej – informuje „Nasz Dziennik”.

Czuwania modlitewne połączone z postem oraz nabożeństwami w pobliżu centrów aborcyjnych i siedzib promującej swobodę zabijania dzieci poczętych organizacji Planned Parenthood, przeprowadzane są w tym roku w 127 miastach Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Inicjatywę obrońców życia z Ameryki Północnej podjęli także młodzi ludzie z Australii oraz przedstawiciele Belfastu i Derry. Mieszkańcy obu miast Irlandii Północnej stawiają sobie za cel przeciwstawienie się tą drogą planowanej liberalizacji przepisów aborcyjnych w ich kraju.


Według Shawna Carneya, dyrektora amerykańskiej kampanii „40 Dni dla Życia”, rośnie entuzjazm wobec tej inicjatywy. W USA w tym roku wezmą w niej udział obrońcy życia ze 118 miast w 41 stanach.

Dotychczasowe owoce akcji są nie do przecenienia. W czasie odbywających się od 2007 roku czuwań zamknięto trzy centra aborcyjne. Ocalone zostało życie 1128 dzieci poczętych. Kilkanaście osób porzuciło pracę w tego typu placówkach.

Źródło: LifeSiteNews.com opr.ND 26.02.2009

Zobacz też: Półmetek akcji "40 Dni dla Życia"

Modlitwy w obronie życia

Oficjalna strona kampanii "40 days for life"Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life