środa, 1 kwietnia 2009

Ciekawa inicjatywa amerykańskich pro-liferów


Dzień 30 marca upłynął w Stanach Zjednoczonych pod znakiem Dnia Czerwonej Koperty. Nowa inicjatywa amerykańskich obrońców życia polegała na wysyłaniu do prezydenta Baracka Obamy pustych czerwonych kopert na znak protestu przeciwko legalności aborcji w USA.

Blisko 130 tys. osób wysłało puste czerwone koperty do prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z sugestią organizatorów nadawcy umieścili na odwrotnej stronie informację wyjaśniającą sens wysyłania pustych kopert:

Ta koperta symbolizuje jedno dziecko, które umarło w wyniku aborcji. Jest ona pusta, ponieważ życie, które zniszczono, nie stało się częścią naszego świata. To dziecko mogło kiedyś zostać prezydentem. Co by było, gdyby Twoja matka dokonała aborcji?”.

Organizatorom zależało również, aby nadawcy umieścili na kopertach swoje prawdziwe nazwiska i adresy, gdyż jak stwierdzili: „
Chcemy, aby była to akcja wielu ludzi z różnych części kraju, a nie jednej organizacji”.

Wiele osób postanowiło wysłać koperty zrobione własnoręcznie, aby w ten sposób jeszcze bardziej zaznaczyć swój osobisty sprzeciw, a także aby puste koperty różniły się kształtem i odcieniem czerwonego koloru.

Źródło: KAI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life