poniedziałek, 20 kwietnia 2009

Czy Nowy Jork zalegalizuje związki homoseksualne?

W dniu 16 kwietnia br. nowojorski gubernator David Paterson oficjalnie zgłosił projekt ustawy legalizacji związków jednopłciowych, nad którym będzie głosował zdominowany przez członków Partii Demokratycznej senat stanowym. Podobny projekt 2 lata temu odrzuciła większość republikańska.

W specjalnym wystąpieniu, transmitowanym na żywo przez niektóre stacje telewizyjne, gubernator mówił o walce z dyskryminacją i konieczności zapewnienia parom homoseksualnym równych praw z małżeństwami.

– Wszyscy dobrze poznaliśmy owoce dyskryminacji. Mówimy światu, że zależy nam na równości wszystkich. Mówimy światu, że chcemy równości małżeńskiej – mówił demokrata, stawiając na te samej płaszczyźnie takie kwestie jak rasa, seks i religia.

Związki homoseksualne zostały już zalegalizowane w stanach Massachusetts, Connecticut, Iowa i Vermont. Rejestrowane związki partnerskie zalegalizowano w New Jersey i New Hampshire.

Związki tego typu zalegalizowano na krótko również w Kalifornii. Jednakże 4 listopada ubiegłego roku większość mieszkańców tego stanu opowiedziała się w referendum przeciwko tego typu praktykom.

Źródło: KAI

POLECAMY FILM "HOMOSEKSUALIZM" ZREALIZOWANY PRZEZ FRONDĘ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life