czwartek, 16 kwietnia 2009

Dyrektywa antydyskryminacyjna UE

Zmiany w antydyskryminacyjnej dyrektywie Parlamentu Europejskiego mają zmusić Kościół katolicki do przeprowadzania „ślubów” homoseksualistów. Mogą także obligować do udzielania pederastom Komunii św. i innych sakramentów. Ateiści będą mogli posyłać swoje dzieci do szkół wyznaniowych – informuje portal LifeSiteNews.com.

Dyrektywa, która została przyjęta 2 kwietnia br., przez Parlament Europejski 360 głosami „za” przy 227 „przeciw”, będzie miała zastosowanie w działalności wszystkich organizacji świadczących usługi dla ludności, takich jak m.in. szpitale, sierocińce, więzienia oraz kościoły. Usunięto zapis wyłączający z obowiązku bezwzględnego stosowania się do dyrektywy organizacje religijne.

Tak więc przykładowo szkoły katolickie będą musiały przyjmować każdego chętnego. Nie będą mogły stosować własnych kryteriów, opartych na tym, czy uczeń jest osobą wierzącą.

Podobne prawo przyjęte w Wielkiej Brytanii za rządów premiera Blaira zaowocowało m.in. zamknięciem kilku kościelnych agencji adopcyjnych, ponieważ rząd nie zgodził się na wprowadzenie zapisu wyłączającego organizacje religijne spod działania takiego prawa.

Po ostatecznym zaakceptowaniu dyrektywy jest bardzo prawdopodobne, że Kościół katolicki będzie pozywany do sądu np. za odmowę przeprowadzenia ceremonii ślubnej dla pary tej samej płci, za odmowę udzielenia Komunii św. oraz innych sakramentów czynnym homoseksualistom.

Wypowiadając się na temat nowej dyrektywy rzecznik Instytutu Chrześcijańskiego w Wielkiej Brytanii Mike Judge powiedział: – Brytyjskie prawo antydyskryminacyjne już jest dość ekstremalne. Wymusiło zamknięcie katolickich agencji adopcyjnych. Dyrektywa spowoduje jeszcze gorsze rzeczy, przenosząc ostateczną kontrolę nad przestrzeganiem prawa równościowego do Brukseli, pozbawiając takiej kontroli własny parlament.

Brytyjscy komentatorzy redakcji „The Daily Telegraph” zauważyli, że dyrektywa jawnie dyskryminuje chrześcijan. W Wielkiej Brytanii podobne prawo doprowadziło do zamknięcia ośrodków adopcyjnych oraz do wprowadzenia terroru poprawności politycznej w miejscach pracy. Gazeta podkreśla, że tworzy się wrogie dla chrześcijan środowisko, a instytucje unijne zdają się zapominać o jednym z podstawowych praw człowieka tj. o prawie do wolności sumienia i wyznania.

Źródło: LifeSiteNews.com, PS 14.04.2009

Zobacz też: Świecki kazus Unii iap.pl 02.04.2009

UE: Parlament Europejski poparł unijną dyrektywę antydyskryminacyjną

UE proponuje wprowadzenie ochrony przed dyskryminacją poza miejscem pracy


TREŚĆ POPRAWEK

1 komentarz:

© puls pro-life