czwartek, 9 kwietnia 2009

Homoseksualiści, bądźcie tolerancyjni !


W dniach od 20 do 24 mają w Marburgu planowany jest VI Międzynarodowy Kongres Psychoterapii i Duszpasterstwa (Internationalen Kongress für Psychotherapie und Seelsorge).

Teoretycy i praktycy, lekarze i naukowcy spotkają się, by dyskutować na temat wzajemnych relacji między tymi dwoma dziedzinami. Inicjatywa spotkała się z protestem Niemieckiego Związku Gejów i Lesbijek (LSVD) oraz Partii Zielonych, którzy zażądali od nadburmistrza Marburga, oraz władz miejscowego uniwersytetu cofnięcia zgody na organizację kongresu.


Władze miasta i uniwersytetu miałyby zdystansować się od organizatorów. - Podjęcie takiego kroku ułatwić może postępowa tradycja zarówno miasta uniwersyteckiego jak i samego uniwersytetu Philippsa – można przeczytać w oświadczeniu. Z kolei członkowie zarządu studenckiego uczelni stwierdzili wręcz, że „homoseksualne grupy z Marburga, jak i wszyscy, którzy chcą zwalczać homofobię w naszym społeczeństwie powinni wspólnie zorganizować odpowiednie formy sprzeciwu”.


Homoseksualistom nie odpowiada, że w naukowym spotkaniu wezmą udział: Markus Hoffmann ze stowarzyszenia „Wüstenstrom“, oraz Christl Vonholdt z Niemieckiego Instytutu Młodzieży i Społeczeństwa (Deutsches Institut fuer Jugend und Gesellschaft DIJG). Obie organizacje pomagają homoseksualistom wyleczyć się ze swojej orientacji.

- Organizatorzy sugerują, jakobyśmy mieli do czynienia z naukowym kongresem. Tymczasem udział w nim biorą ludzie, którzy propagują terapie bardzo problematyczne i szkodliwe dla osób z nich korzystających – piszą w liście otwartym homoseksualiści.

Zamieszania nie rozumie jeden z organizatorów kongresu, Martin Grabe. - Ma on zapewnić platformę spotkania się różnych punktów widzenia na ten temat, być miejscem, w którym się między sobą dyskutuje, rozmawia i gdzie można się od siebie nawzajem czegoś nauczyć – mówi Grabe. - kongres nie będzie skupiał się tylko i wyłącznie na temacie seksualności – dodaje.

Źródło: fronda.pl, kultur-und-medien-online.blogspot.com 08.04.2009

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life